Holý vychytal pro Carlisle penalty a vrací klub do League One

Klub ze severu Anglie se do třetí nejvyšší soutěže vrací po devíti letech. Za hlavní strůjce jeho úspěchu jsou považování manažer Simpson a jím podepsaní kapitán Huntington a brankář Holý.  

Holý vychytal pro Carlisle penalty a vrací klub do League One

Anglie o víkendu žila koncem Premier League a baráží Championshipu s pohádkovým návratem Lutonu do nejvyšší soutěže, na pozadí se odehrávaly i další zajímavé příběhy. V té nedělní, šťastné pro Carlisle a naopak smůlovaté pro Stockport jednu z hlavních rolí odehrál český gólman Tomáš Holý s minulostí v brance Viktorky Žižkov nebo Zlína, který Carlisle pomohl k postupu. Anebo, jak svůj text začal referát BBC: “Hrdinství Tomáše Holého v penaltovém rozstřelu stačilo k tomu, aby Carlisle United postoupil do League One díky vítězství nad Stockport County ve finále play-off League Two.

Po sezóně League Two páté Carlisle tak slaví zisk postupového místa, poté co nejprve v závěru sezóny uhájilo příčku v play off před dotírajícím Mansfieldem, v prvním kole pak dokázal přejít přes Bradford, když po prvním prohraném utkání (0:1) dokázal dvojzápas v domácím prostředí výsledkem 3:1 v nastavení otočit a pak ovládnout i finále. Za velkého přispění Tomáše Holého, který ve druhé sérii nasměroval svých 202 centimetrů k pravé tyči a tam konečky prstů dokázal mimo tyče vytěsnit penaltu Ryana Rydela. Už během zápasu několikrát přitom udržel Carlisle svými zákroky ve hře.

Carlisle se tak pod vedeníím manažera Simpsona po devíti letech vrací do League One, přičemž v neděli prolomil dva milníky. Klub ani manažer zatím nikdy v playoff o postup do vyšší soutěže neuspěli, Carlisle bylo ve hře o dodatečný postup třikrát, Simpson byl dokonce přímo ve Wembley pětkrát, úspěšný byl nicméně až jeho pokus s číslovkou šest. Právě podpis Tomáš Holého (a kapitána Huntingtona), kterého přivedl v létě z Ipswiche je pak považován za jeden z klíčových okamžiků sezóny. Což ostatně Holý potvrdil i v penaltovém rozstřelu.