Hráč kola: Krejčí přiblížil Spartu k titulu, Dostál přiváděl k šílenství útočníky Pardubic a Olatunji si opět řekl o lepší angažmá

Ladislav Krejčí penaltou opět nepohrdl a Spartě chybí k zisku titulu jediný bod. Gólmanem kola je Stanislav Dostál, jeho vzrůstající forma udržela Zlín ve hře o baráž. O lepší angažmá si říká nigerijský útočník Victor Olatunji, jenž na jaře udivuje podobně jako Václav Jurečka, který po čtyřgólovém představení s Bohemkou sestřelil v Edenu i úřadujícího mistra.

Ladislav Krejčí (AC Sparta Praha)

Už jen bod schází k tomu, aby Ladislav Krejčí jako kapitán dovedl Spartu k vytouženému titulu. Čtyřiadvacetiletý záložník z posledních osmi ligových duelů vytěžil sedm branek, z toho pět z pokutových kopů.

Dočkal se i v sobotu doma v derby proti Bohemians 1905. Penaltu v 69. minutě si prakticky zařídil sám, neboť křikl na ležícího Jana Kuchtu, aby šel zpět do hry. Kuchta následně sebral Valešovi míč a ten jej nedovoleně zastavil.

Krejči potvrdil svou psychickou odolnost v tak náročných momentech a ranou k pravé tyči vyrovnal na 1:1. Svůj další brilantní výkon korunoval pět minut před koncem, kdy jeho přesnou hlavičku zužitkoval Kuchta a rozhodl o nesmírně důležité výhře.

„Penalta nás hodně nakopla, do té chvíle jsme se spíše trápili. Krejčí nám dodal sílu a důvěru, že to můžeme zvládnout," pochválil svého kapitána v rozhovoru pro klubový web Brian Priske.