Elitní líheň talentů? V Olomouci vychovali legendy

Je to známá věc. Sigma Olomouc se dlouhodobě může chlubit opravdu parádní akademií. Rostou v ní nejen borci pro první tým, ale také pro reprezentaci a evropský fotbal. Na kterou pětici fotbalistů mohou být na Hané opravdu hrdí?

DAVID ROZEHNAL

Jeden z nejméně doceněných českých fotbalistů? Klidně by se to tak dalo brát. Rodák ze Šternberka vděčí za fotbalovou výchovu i první příležitosti právě Sigmě, nicméně životopis má jako málokdo jiný.

V létě 2003 přestoupil do belgických Brug. Strávil tam dva roky, během nichž vyhrál ligu i pohár. Byl čas se posunout dál, a tak přestoupil do Paris Saint-Germain, kde byl mj. jednou vyhlášen hráčem sezony.

Zkusil si i Itálii v dresu Lazia, Německo za Hamburg anebo francouzské Lille. Kariéru dohrál v belgickém Oostende.

Jeho domácí sbírka je vskutku pozoruhodná. Je mistrem Evropy do 21 let, bronzový z dospělého EURA či vítěz národního poháru v Itálii, Francii i Belgii. K tomu šedesát startů v národním dresu.