Liverpool se s United přetahuje o “řezivo.” Kde skončí hvězda Ajaxu?

Na Anfieldu si jej vysnili jako dlouhodobou náhradu za van Dijka, na Old Trafford sázejí na obnovenou spolupráci s ten Haagem a vidí ho jako budoucího lídra obrany. Které vizi dá Timber přednost?  

Liverpool se s United přetahuje o “řezivo.” Kde skončí hvězda Ajaxu?

Hrdina Liverpoolu John Barnes věří, že jeho bývalý klub by měl udělat vše pro to, aby získal podpis na smlouvě od jedenadvacetiletého středního obránce Ajaxu Jurriena Timbera (timber = anglický termín pro řezivo). O hráče, který už nakukuje do holandské reprezernace se tým Jurgena Kloppa opravdu zajímá, velkou konkurenci mu nicméně vytváří zájem odvěkého rivala v podobě Manchesteru United. Pro Timbera to tak je o rozhodnutí, jestli se svěří do rukou svého bývalého kouče, když v Ajaxu mu v minulosti šéfoval Erik ten Hag nebo zda rozšíří ekipu tulipánů u Merseyside a přidá se ke Gakpovi a van Dijkovi v dresu Reds.

Timber sám má v Johan Cruyff Areně smlouvu do roku 2025, ale aktuálně pro média sám přiznal, že je stále blíže k přestupu. "Pro mě je to stejná situace jako v minulé sezoně. Jestli to tak můžu říct,” uvedl Timber v rozhovoru pro holandskou televizní stanici Ziggy Sport. " Důležitý je herní styl týmu do kterého bych měl jít, herní minuty které dostanu. A samozřejmě bych chtěl vyhrávat trofeje,” prohlásil mladý obránce s tím, že odmítl specifikovat, která země by se mu nejvíc líbila jako finální destinace.

V Anglii jsou nicméně přesvědčení, že Jurien Timber skončí právě v Premier League. Podobně sice byli před pár lety nakloněni věřit, že Timberův předchůdce ve středu obrany Ajaxu, Matthijs de Ligt nemůže skončit nikde jinde než na ostrovech. Timber má být odlišný případ. Oba anglické kluby jsou připraveny zaplatit sumu 44 milionů liber, kterou podle holandských médií Ajax za svou hvězdu požaduje a nyní to tak je podle všeho jen o tom, jestli předsvědčivější se svým projektem bude ten Hag nebo Klopp, respektive duo van Dijk - Gakpo. Kde skončí Jurrien Timber?