Momenty 35. kola Premier League: Ramsdale dorovnal legendy, historické pondělí i rekordní počiny Salaha a Kanea

Mohamed Salah a Harry Kane znovu skórovali a opět přepisovali tabulky svých týmů. Jubilejní čisté konto na venkovním hřišti vychytal Aaron Ramsdale a napodobil například Petra Čecha. Vynikající výkon předvedl v pondělní dohrávce Nottingham a přiblížil se záchraně. To Leicester i přes další vybojovanou penaltu od Jamieho Vardyho neuspěl a sestup se Liškám naopak přiblížil. A co dalšího nabídlo 35. kolo nejvyšší anglické soutěže?

Momenty 35. kola Premier League: Ramsdale dorovnal legendy, historické pondělí i rekordní počiny Salaha a Kanea

Salah s dalšími rekordy

Mohamed Salah se trefil i do sítě Brentfordu a na Anfield Road skóroval už v devátém po sobě jdoucím soutěžním utkání. To se žádnému hráči Liverpoolu v historii dosud nepovedlo. Salah zároveň vstřelil na domácím stadionu svou stou branku a potřetí v řadě dosáhl ve všech soutěžích alespoň třiceti zásahů.

Něco takového se podařilo jedinému hráči, konkrétně Kylianu Mbappému z Paris St. Germain. K Liverpoolu dodejme, že popáté v řadě zvítězil o jedinou branku. Takovou vítěznou sérii v Anglii naposledy pamatuje Birmingham, stalo se tak v prosinci roku 2009.

Kane před Rooneym

Tottenham porazil Crystal Palace a opět k tomu přispěl Harry Kane. Ten se v Premier League dostal na 100 domácích zásahů, což si mohou v celé historii anglické ligy říci jen Wayne Rooney, Sergio Agüero a Thierry Henry.

Kane vstřelil jediný gól střetnutí na konci první půle hlavičkou, pro anglického útočníka se jednalo už desátý zásah hlavičkou v letošní sezóně. V tomto ohledu nemá v historii soutěže konkurenci.

A ještě jedno přepisování statistik. Harry Kane dosáhl v Premier League na 209. branku, čímž se o jeden zásah dostal před již zmíněnou legendu Manchesteru United. Před Kanem je již pouze Alan Shearer (260 branek).