Review: Fulham - Leicester. The Cottagers v přestřelce zažehnali krizi

Leicester prohrál ve 35. kole Premier League na hřišti Fulhamu 3:5. Gólem a asistencí se už v první půli blýskl domácí Carlos Vinícius, jenž zkraje dlouhého distancu Aleksandara Mitroviče nedokázal využívat svou šanci na hrotu útoku, v posledních třech utkáních však skóroval dvakrát. Kromě bývalého forvarda Tottenhamu zazářil dvěma trefami Tom Cairney, který nastoupil v základní sestavě teprve potřetí v sezoně. Mizerný defenzivní výkon Lišek znamenal, že se mohou už po dohrání všech pondělních klání propadnout do sestupové zóny.

Fulham - Leicester 5:3

Branky: 10. a 70. Willian, 44. a 51. Cairney, 18. Carlos Vinícius - 59. a 89. Barnes, 81. Maddison z pen.

Ačkoliv domácí čekali na výhru tři zápasy v řadě a hosté naopak ve stejném počtu utkání za sebou neprohráli, nutnost bodovat ve vzájemném střetnutí to příliš nereflektovalo. Fulham se totiž i přes nelichotivou sérii nacházel v klidném středu tabulky, Lišky na druhé straně dělilo od sestupového pásma jen lepší skóre. Pozitivem pro ně rozhodně byla absence soupeřova kanonýra Mitroviče, jenž si odpykával poslední část svého osmizápasového trestu.

Domácí ale i bez něj přetavili svůj úvodní tlak ve vedoucí trefu již na konci 10. minuty, kdy přímý kop Williana proskákal až za záda chybujícího Daniela Iversena. O pouhých osm minut později kapitulovali svěřenci trenéra Deana Smitha podruhé, když přízemní střela unikajícího Carlose Viníciuse zamířila kolem nohy hostující brankáře až do sítě. Leicester zahrozil poprvé až po 20 minutách hry zásluhou Jamieho Vardyho, jenž využil chyby v rozehrávce The Whites. Pokus nejlepšího střelce Premier League ze sezony 2019/2020 vyrazil Bernd Leno skvělým zákrokem na roh. Krátce po půlhodině hry Iversen výborně zneškodnil šanci Harrisona Reeda, přesto do konce úvodního dějství ještě jednou inkasoval. Smrtící kombinaci Londýňanů zakončil přesnou ranou k tyči Cairney.

Po změně stran zahrozily jako první Lišky, když dalekonosný projektil Harveyho Barnese vytáhl pozorný Leno mimo tři tyče. Obrana modrobílých ale i nadále nestíhala, další trefu The Cottagers přidal v 51. minutě po rychlém protiútoku Cairney. Snížení se tým ze středu Anglie dočkal krátce před hodinou hry, kdy se pumelicí o břevno prosadil Barnes. V 66. minutě mohl vrátit Lišky do hry Vardy, který po faulu domácího brankáře zahrával pokutový kop. Leno ale své zaváhání napravil a Angličanův pokus zneškodnil. Náskok The Whites tak o čtyři minuty později navýšil Willian, jenž z dálky zamířil přesně k pravé tyči Iversenovy branky. V 81. minutě Leicester snížil zásluhou Jamese Maddisona, když byl na druhou penaltu v utkání Leno krátký. Výsledné skóre pak stanovil po chybě domácího gólmana svou druhou trefou v zápase Barnes.

Fulham tak získal tři body a dokázal utnout nepříjemnou sérii tří proher. V příštím kole nastoupí 13. května na hřišti Southamptonu, Leicester vyzve o dva dny později doma Liverpool.