Haaland opět řádil v barvách Citizens, Rudé ďábly dovedl k výhře Fernandes, Liverpool urval šlágr s Tottenhamem

Záložník Tomáš Souček dal druhý gól v této sezoně anglické fotbalové ligy, ale West Ham ve 34. kole podlehl na hřišti Crystal Palace 3:4. Kapitán české reprezentace i obránce Vladimír Coufal odehráli za hosty celé utkání. Brighton doma rozdrtil Wolverhampton 6:0.

Výkop zápasu v Selhurst Parku se kvůli technickým potížím u vstupních turniketů zpozdil o 15 minut, divákům ale byl odměnou za čekání pětigólový první poločas.

Nejprve se Souček v deváté minutě dostal po rohovém kopu k odraženému míči a levou nohou otevřel skóre. Gólu v Premier League se dočkal po osmi měsících a zaokrouhlil svou bilanci v soutěži na 20 branek. Před ním na tuto hranici dosáhli z českých fotbalistů jen Milan Baroš (28) a Patrik Berger (38).

Crystal Palace vývoj utkání otočil díky dvěma rychlým brankám v 15. a 20. minutě, kdy se prosadili se Ayew a Zaha. Po půl hodině hry zvýšil na 3:1 Schlupp, který obral při rozehrávce o míč Součka. "Kladivářům" se do poločasu podařilo snížit po dalším rohovém kopu, který český záložník hlavou prodloužil na Antonia, jenž vstřelil svou pátou branku v sezoně.

V druhém poločase přidal čtvrtý gól Crystal Palace nejlepší střelec domácích Eze. Proměněný pokutový kop pro něj znamenal osmou ligovou branku v ročníku. West Ham už dokázal pouze snížit. Po další Součkově asistenci se hlavou prosadil Adžuird.

West Ham má na první sestupové 18. místo náskok pěti bodů. Crystal Palace se díky vítězství vzdálil sestupovému pásmu na 11 bodů.

Brighton na domácím hřišti deklasoval Wolverhampton 6:0 a přiblížil se pohárovým příčkám. K vítězství "Racků" přispěli dvougóloví střelci Undav, Gross a Welbeck. Brighton ztrácí na pozici zajišťující start v Evropské konferenční lize pouze bod a dva dělí klub od možné účasti v Evropské lize. Navíc odehrál méně zápasů než všichni tři přímí konkurenti Liverpool, Tottenham a Aston Villa.

Brentford po obratu porazil 2:1 sestupem ohrožený Nottingham gólem Dasilvy ze čtvrté minuty nastavení. Předtím v 82. minutě vyrovnal nejlepší střelec týmu Toney, který poprvé v kariéře dosáhl na metu 20 branek v sezoně. Lepší jsou v tabulce kanonýrů soutěže jen Kane (24) a Haaland (33).

Fotbalisté Manchesteru City poprvé od února opět vedou anglickou ligu. Obhájci titulu po výhře 2:1 na hřišti Fulhamu předstihli o bod Arsenal a navíc mají oproti londýnskému rivalovi zápas k dobru. Kanonýr "Citizens" Erling Haaland vyrovnal 34. ligovým gólem v sezoně absolutní rekord Andrewa Colea a Alana Shearera, kteří na stejnou metu dosáhli v době, kdy se soutěž hrála na 42 kol.

Ve 34. kole soutěže si pozici v první čtyřce upevnily Newcastle, který porazil poslední Southampton 3:1, i Manchester United, jenž výhrou 1:0 ukončil desetizápasovou sérii Aston Villy bez porážky.

Haaland vstřelil rekordní gól už po třech minutách z penalty za faul. Na vyrovnání Coela se Shearerem mu stačilo 30 zápasů a sehrát jich může v osmatřicetikolové soutěži ještě šest. Hosté brzy o vedení přišli po gólu Viníciuse, ale ve 36. minutě zpoza šestnáctky napřáhl Álvarez a technickým obstřelem Lena zajistil "Citizens" osmou ligovou výhru za sebou.

Newcastle se na třetí vítězství za sebou nadřel a musel zápas se Southamptonem otáčet, poté co před přestávkou inkasoval od Armstronga. Ve druhém poločase ale vyrovnal Wilson, po rohovém kopu tečoval do vlastní sítě míč Walcott a chvíli poté zpečetil výsledek opět Wilson. Southampton dělí od záchrany stále šest bodů.

Manchester United připravil svěřencům Unaie Emeryho první porážku od 18. února. Rozhodl o tom z dorážky Fernandes, jeho tým se na čtvrtém místě drží v dvoubodovém dosahu za Newcastlem.

Premier League - 34. kolo:

Crystal Palace - West Ham United 4:3
Brank: 15. Ayew, 20. Zaha, 30. Schlupp, 64. Eze z pen. - 9. Souček, 36. Antonio, 72. Adžuird

Liverpool - Tottenham 4:3
Branky: 3. Jones, 5. Díaz, 15. Salah z pen., 90.+4 Jota - 39. Kane, 77. Son Hung-min, 90.+3 Richarlison