Vaclík po prohře burcuje spoluhráče: Musíme to zvládnout!

Huddersfield o víkendu prohrál ve Swansea po pětizápasové šňůře a je jen jediný bod nad pozicemi, které pro příští sezónu znamenají působení v League One.  

Vaclík po prohře burcuje spoluhráče: Musíme to zvládnout!

Brankář Huddersfieldu Town Tomáš Vaclík vzkázal svým spoluhráčům, že se musí s blížícím se vrcholem Championshipu po prohře ve Swansea "dobře restartovat," aby pro Terriers udrželi druhou nejvyšší anglickou soutěž. Huddersfield sice čtyři kola před koncem sedí na “bezpečné” devatenácté pozici, na 22. Reading nicméně má náskok pouze jediného bodu, který jej tak dělí od možného pádu o soutěž níže. Huddersfield se až do návštěvy ve Walesu chlubil solidní formou, když v posledních pěti utkáních třikrát vyhrál a dvakrát remizoval.

V sobotu nicméně český reprezentační gólman nedokázal však zastavit odraženou střelu Ryana Manninga, která mu prošla nad hlavou a po 69 minutách poslala domácí do vedení - a nakonec i ke třem bodům. “Netrefil míč dobře, trefil Jonathana Hogga do hrudi a balón zaplaval,” prohlásil po zápase pro klubové webové stránky Vaclík, s tím, že neměl šanci na míč reagovat. "Ve své kariéře jsem viděl spoustu takových gólů, takový je fotbal. Teď nám zbývají čtyři zápasy, jsme v této pozici a bude to asi těsné až do konce.”

A český fotbalista, který patří k nejzkušenějším hráčům v kádru Neila Warnocka využil příležitosti, aby po ztraceném bodu vyburcoval své spoluhráče. S tím, že sebevědomí v šatně, že tým má na to zvládnout závěr soutěže tak, aby se jej sestup netýkal, rozhodně je. “Nálada v šatně je vždycky závislá na výsledcích a od vítězství Millwallu venku máme hodně sebevědomí. Musíme na tom stavět a pokračovat dál. Víme, že na konci to bude těsné, blíží se poslední dva týdny sezony, takže musíme dát do boje veškerou zbývající energii, kterou každý má," uzavřel Vaclík.