Review: Wolves - Chelsea. Lampardův návrat skončil neslavně

Chelsea v Premier League počtvrté v řadě nezvítězila, když ve 30. kole překvapivě podlehla domácím Wolves 0:1. Nepovedenou obnovenou premiéru na lavičce londýnského klubu zažil Frank Lampard, jenž se k Blues dočasně vrátil po pouhých dvou letech. The Wanderers se po většinu zápasu prezentovali aktivní hrou, za kterou byli gólově odměněni ve 32. minutě, kdy utkání parádní trefou rozhodl Matheus Nunes, pro něhož to byla první branka v dresu Vlků. Hosté tak na Molineux Stadium naplno nebodovali již potřetí v řadě.

Wolves - Chelsea 1:0

Branka: 31. Matheus Nunes

I přesto, že Julen Lopetegui od svého příchodu k Wolves určitým způsobem zlepšil herní projev týmu, se Vlci stále nacházeli v boji o záchranu. V tabulce sice okupovali 14. příčku, od sestupové zóny je ale dělil jediný bod. Dobrou formu ovšem neměla ani Chelsea, která po vyhazovu Grahama Pottera remizovala s Liverpoolem, a tak už třikrát v řadě nebrala plný počet bodů. Zavelet k obratu měl nyní staronový lodivod Lampard, který mužstvo přebral do konce aktuální sezony.

Ani jeden z celků nepředvedl v prvních 20 minutách zápasu velké ofenzivní představení, byť hosté častěji drželi míč a viditelně se snažili něco vymyslet. Avšak právě po úvodní dvacetiminutovce se začala karta obracet a kousali i Vlci. Ti sázeli zejména na rychlé protiútoky, střelbu z dálky a standardní situace. Po půlhodině hry už domácí zčistajasna udeřili. Matheus Nunes napřáhl v pravé části vápna a senzačním volejem na vzdálenější tyč zvedl diváky ze sedadel. Ve 37. minutě zahrozil po chybě v obraně soupeře Diego Costa, ale Kepa Arrizabalaga mu zmenšil střelecký úhel a jeho pokus zneškodnil.

Chelsea nastoupila do druhé půle motivovaná nepříznivým stavem a ve statistice držení míče naprosto dominovala. Horší to bylo s nebezpečností zakončení, jelikož Wolves neměli problém bránit v kompaktním bloku a prohrávajícího favorita do ničeho nepouštěli. Náznak šance byl k vidění v 70. minutě, kdy Reece James vyzval k hlavičce Pierra-Emericka Aubameyanga. Toho však rozhodil obránce, a pokus gabonského útočníka tak postrádal přesnost. Jinak byli ale hosté v ofenzivě naprosto bezradní. Asi pět minut před koncem měl šanci vyrovnat Christian Pulišič, který se objevil těsně před gólmanem. Místo zakončení však Američan padl k zemi ve snaze vymodlit si pokutový kop.

Wolves tak dokázali překvapit Chelsea a připsali si velmi cenné tři body. Oba celky odehrají další ligový zápas 15. dubna. Vlci se střetnou s Brentfordem, Blues pak vyzvou Brighton.