Review: Brentford - Newcastle. Straky dovedl k obratu Isak

Newcastle zvítězil na půdě Brentfordu ve 30. kole Premier League 2:1. V prvním dějství daroval rozhodčí domácímu celku dvě penalty, jenže pouze jednu z nich dokázal Ivan Toney proměnit. Ve druhém poločase už bylo utkání jen o jednom týmu. Krátce po pauze se prosadil Joelinton, na kterého zanedlouho navázal Alexander Isak. Naděje Newcastlu na umístění v top čtyřce tak vypadají čím dál tím víc reálněji.

Brentford - Newcastle 1:2

Branky: 45+1. z penalty Toney - 54. Joelinton, 61. Isak

Brentford v minulém kole předvedl na své poměry nezvykle bezzubý ofenzivní výkon na půdě Manchesteru United, reputaci si však okamžitě mohl napravit proti dalšímu silnému soupeři. Na jeho stadion, který v celé sezoně vyloupil pouze Arsenal, přijel probuzený Newcastle, jenž po únorových nezdarech znovu naskočil na vítěznou vlnu a získal všechny body čtyřikrát v řadě. Čtyřmi góly se na tom podílel švédský forvard Isak.

Newcastle sice od začátku dominoval ve statistice držení míče, ovšem protiútoky Včel byly nebezpečnější. Thomas Frank musel už v 16. minutě sáhnout ke střídání. Zraněný Pontus Jansson totiž nemohl nadále pokračovat ve hře. Velmi viditelný v červenobílém dresu byl v lednu příchozí Kevin Schade, jenž nastartoval své rychlé nohy a následně vybojoval pokutový kop. Specialista na tuto disciplínu Toney ale naprosto zahodil tuto možnost, jelikož jeho pomalou a nepříliš dobře umístěnou střelu chytil do rukavic Nick Pope. Zopakovat si ji Toney mohl v úplném závěru poločasu, a tentokrát jí nepohrdnul. Pope sice trefil stranu, jenže na prudkou ránu nedosáhl.

Vedení Brentfordu dlouho nevydrželo. Joelinton se krásně prosmýkl do malého vápna, odkud z úhlu našel skulinku mezi nohama Davida Rayi a srovnal. Enormní tlak Strak pokračoval i po vyrovnávací brance. Otočku utkání zařídilo útočné duo, kdy Callum Wilson našel Isaka, který technickou střelou na zadní tyč překonal Rayu. Poté už Newcastle kontroloval hru a dovolil Brentfordu jen velmi málo. V 80. minutě se akorát musel zaskvět Pope proti hlavičce Toneyho, ale žádné další přímé nebezpečí už z kopaček domácích hráčů nepřišlo.

Newcastle, jednoznačný vítěz prvního vzájemného klání sezony, tak uspěl i v londýnské odvetě. V příštím kole se 15. dubna představí na hřišti Aston Villy. Venku bude hrát také Brentford, jenž tentýž den vyzve Wolves.