Karviná přivítá v moravském derby Vyškov. Dukla se střetne s Příbramí

Velmi zajímavé zápasy nabídne velikonoční kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Dvě utkání se odehrají v pátek - a obě mohou pořádně zahýbat pořadím na čele. Blíž k prvnímu místu se pak o víkendu bude snažit pražská Dukla, která v ostře sledovaném souboji vyzve Příbram.

dukla praha - příbram

Na Julisce se potkají dva bývalé prvoligové kluby, Dukla Praha hostí Příbram. Prodlouží svěřenci trenéra Petra Rady vítěznou sérii, oplatí soupeři podzimní porážku a přiblíží se mu na čtyři body?

Dukla po výhře v Drnovicích nad Vyškovem opanovala rovněž sedmigólovou přestřelku ve Varnsdorfu a po zimní přestávce jako jediná ve Fotbalové národní lize (FNL) zůstává stoprocentní (4-0-0). Dejvický celek se posunul do horní poloviny tabulky a udržel šanci na návrat mezi elitu, na čemž má zásadní podíl bilance z domácího prostředí, v němž získal dvě třetiny (20) z celkových 30 bodů.

Příbram naposledy ztratila vedení nad Varnsdorfem, po brance z nastaveného času prohrála 1:2 a poprvé v sezoně doma ve druhé lize nebodovala, přesto do tohoto kola vstupovala z prvního místa. Hostující mužstvo během zimní přestávky změnilo trenéra a dvě ze tří porážek ve FNL zaznamenalo po nástupu Dušana Uhrina mladšího, pod jehož vedením zapsalo polovinu (6) z možných 12 bodů.

Dukla vyhrála pouze jeden z pěti vzájemných druholigových zápasů a ve zbývajících čtyřech Příbrami podlehla – vždy s rozdílem jednoho gólu (dvakrát 1:2). Příbram si ze dvou návštěv Na Julisce ve FNL odvezla šest bodů.

Koho sledovat: Lukáš Matějka z Dukly v dohrávce ve Varnsdorfu vstřelil hattrick a s 11 brankami má našlápnuto k překonání osobního maxima v soutěži z ročníku 2019/20 – když se prosadil, jeho tým bodoval (6-1-0). Tomáš Wágner (Příbram) vsítil ještě o gól více, ale jenom čtyřikrát se trefil venku.

Zajímavost: Příbram v pěti z minulých osmi soutěžních utkání neinkasovala a s 15 obdrženými brankami měla po 20 kolech nejlepší druholigovou defenzivu (spolu s Líšní).