Juliš zatím na Ibize nijak nezáří. Je bez gólu, hraje jen zřídka a nejviditelnějším zápisem do statistik byla červená

Ještě to není tak dávno, co se stal Lukáš Juliš teprve osmým Čechem, který zaplul do druhé nejvyšší španělské soutěže. Angažmá osmadvacetiletého forvarda na Ibize v Baleárském souostroví na západě Středozemního moře se však nevyvíjí úplně podle představ.

Jednak kvůli tomu, že je UD Ibiza v tabulce předposlední (jen díky skóre) a může se tak poroučet o soutěž níž a jednak kvůli slabým osobním číslům...

Odchovanec Sparty v dosavadních pěti odehraných utkáních neskóroval. Na jeho obranu však je třeba dodat, že příliš herního prostoru nedostal.

V základní sestavě svého mužstva totiž nefiguroval ani jednou a dohromady nasbíral od ledna pouhých 72 minut čistého času, což je vážně málo.

Velezkušený Nolito či o pár let starší Cristian Herrera jsou v ofenzivní hierarchii evidentně před ním a na tomto stavu se hned tak nic měnit nebude.

Poslední domácí zápas LaLigy 2 proti rezervě Villarrealu (0:0) navíc ani nedohrál a po jedenácti minutách pobytu na hřišti byl náhradník Jorge Cokeho vyloučen

Juliče tak čeká disciplinární stopka a v následujícím kole přijde o výjezd na půdu FC Andorry.

Protože má podepsaný kontrakt jen do konce tohoto ročníku, v současnosti bychom si na jeho další pokračování na osmém největším španělském ostrově určitě nevsadili.

Nejproduktivnější esa Eredivisie? Černý je před smečkou z Ajaxu i nestárnoucím tureckým bombarďákem Yilmazem