Leverkusen i díky Hložkově asistenci zdolal Ferencváros, výhru slaví také West Ham

Fotbalisté Leverkusenu i s pomocí asistence střídajícího Adama Hložka zdolali v úvodu osmifinále Evropské ligy Ferencváros Budapešť 2:0. Další český reprezentant v barvách Bayeru Patrik Schick zasáhl do hry až v závěru. Vedoucí celek anglické ligy Arsenal remizoval na hřišti lisabonského Sportingu 2:2. Manchester United porazil Betis 4:1 a částečně tak napravil nedělní ligový debakl v Liverpoolu 0:7. Juventus zdolal Freiburg 1:0.

Leverkusen, který v předchozím kole vyřadil na penalty Monako, poslal proti Ferencvárosi do vedení v desáté minutě Demirbay. Suverénní lídr maďarské ligy mohl srovnat, jenže Zachariassen trefil břevno. V 86. minutě Hložek z přímého kopu napálil tyč, ale Tapsoba se už z dorážky nemýlil.

Arsenal v Lisabonu vedl po Salibově brance, jenže Sporting v rozmezí 34. až 55. minuty obrátil skóre. Londýnský tým srovnal zásluhou vlastního gólu Mority.

Manchesteru United dostal do vedení proti Betisu v šesté minutě Rashford. Za hosty odpověděl v první půli Ayoze Pérez, po přestávce se však prosadili jen domácí. Mezi střelce se zapsali Antony, Fernandes a Weghorst. "Rudí ďáblové", kteří ve 2. kole přešli přes Barcelonu, neprohráli od loňského září na Old Trafford 20. soutěžní zápas v řadě, přičemž 18 jich vyhráli.

O triumfu Juventusu s Freiburgem rozhodl ve druhé půli argentinský mistr světa Di María. "Stará dáma" na vlastním stadionu nenašla přemožitele v desátém z posledních 11 duelů.

Úřadující vítěz Evropské konferenční ligy AS Řím si poradil se San Sebastianem 2:0. Celek z italské metropole zvítězil doma na Olympijském stadionu v desátém z posledních 11 soutěžních duelů. Také FC Sevilla zdolala istanbulský celek Fenerbahce 2:0.

Feyenoord Rotterdam v sestavě s někdejším stoperem Sparty Hanckem remizoval na hřišti Šachtaru Doněck 1:1. Obě branky padly po změně stran. Utkání se uskutečnilo ve Varšavě, kde kvůli válce na Ukrajině hraje Šachtar domácí zápasy evropských pohárů.

Union Berlín remizoval se Saint-Gilloise 3:3, přestože třikrát prohrával. Za hostující belgické mužstvo se dvakrát prosadil Boniface. Nerozhodný výsledek zařídil v 89. minutě střídající Michel.

Odvety jsou na programu za týden.

Úvodní osmifinále Evropské ligy:

Union Berlín - Saint-Gilloise 3:3 (1:1)
Branky: 42. Juranovič, 69. Knoche, 89. Michel - 28. a 72. Boniface, 58. Vertessen.

Leverkusen - Ferencváros Budapešť 2:0 (1:0)
Branky: 10. Demirbay, 86. Tapsoba.

Sporting Lisabon - Arsenal 2:2 (1:1)
Branky: 34. Inácio, 55. Paulinho - 22. Saliba, 62. vlastní Morita.

AS Řím - San Sebastian 2:0 (1:0)
Branky: 13. El Shaarawy, 87. Kumbulla.

FC Sevilla - Fenerbahce Istanbul 2:0 (0:0)
Branky: 56. Jordán, 85. Lamela.

Juventus Turín - Freiburg 1:0 (0:0)
Branka: 54. Di María.

Manchester United - Betis Sevilla 4:1 (1:1)
Branky: 6. Rashford, 52. Antony, 58. Fernandes, 84. Weghorst - 32. A. Pérez.

Šachtar Doněck - Feyenoord Rotterdam 1:1 (0:0)
Branky: 79. Rakickij - 88. Bullaude.

Fotbalisté West Hamu na úvod osmifinále Evropské konferenční ligy zvítězili v Larnace 2:0 a nakročili k postupu. Záložník Tomáš Souček odehrál za hosty závěrečnou půlhodinu, další český reprezentant obránce Vladimír Coufal chyběl londýnskému týmu kvůli zranění paty. Oba góly na Kypru vstřelil Michail Antonio. Odveta je na programu za týden.

Antonio poslal West Ham do vedení ve 36. minutě hlavou po Benrahmově centru. Dvaatřicetiletý jamajský reprezentant v nastavení prvního poločasu zvýšil přesnou střelou pod břevno.

Venku začalo výhrou také Nice, které v Kišiněvě zdolalo Šeriff Tiraspol 1:0 brankou Amrávího z nastavení úvodní půle. Villarreal v Bruselu remizoval s Anderlechtem 1:1, když na Triguerosovu vedoucí trefu po změně stran odpověděl domácí Dreyer.