Ukaž se a urvi si nový kontrakt, vyzval po zranění vracejícího se Kalase manažer Bristolu

Jedenáct měsíců trvalo, než se po problémech s kolenem a třísly český reprezentační obránce Tomáš Kalas vrátil do sestavy Bristolu City. Na comeback si nicméně nemohl vybrat lepší moment.   

Ukaž se a urvi si nový kontrakt, vyzval po zranění vracejícího se Kalase manažer Bristolu

Máš šanci, tak se ukaž. Tak nějak ponoukl manažer Bristolu City Nigel Pearson Tomáše Kalase, aby se co nejrychleji vrátil do formy a eventuálně si vykopal prodloužení smlouvy, která mu v jihozápadní Anglii končí na konci sezóny. Bristolu se totiž v minulém utkání proti Sunderlandu zranila do konce sezóny dosavadní opora obrany Robert Atkinson a český bek tak má prakticky volnou cestu do základní jedenáctky. A zatím se mu návrat opravdu daří. Během 165 minut ve středu obrany vedle Zaka Vynera pomohl vytěžit aktuálně třináctému týmu Championshipu čtyři body, když svěřenci Nigela Pearsona inkasovali pouze jednou.

A Pearson jeho návrat kvitoval vezmi pozitivně. "Myslím, že se své šance chopil dobře," zhodnotil výkony českého hráče pro místní web Bristol Live  Pearson. "Tomáš teď dostane příležitost zasloužit si novou smlouvu. On ví, jaká je jeho situace, prakticky rok nehrál takže se musí ukázat a pravidelně hrát. Tak to prostě je, obávám se, že žádná zkratka neexistuje,” dodal Pearson. A i podle místního reportéra Kalas zatím předvádí solidní výkony a je na něm patrné, že by se rychle mohl vrátit do herní pohody. 

I Pearson si cenil, jak dokázal Kalas do sestavy Robins splavně zaplout. "V Tomášovi máme výkonného hráče, který má zkušenosti na této úrovni. Musí využít všech svých zkušeností, aby pokračoval ve stejném duchu jako o víkendu,” konstatoval Pearson. Třináct zápasů do konce Championship je s bilancí 11-11-11 Bristol bezpečně ve středu tabulky, na třináctém místě ztrácí devět bodů na baráž a naopak má náskok 13 bodů na sestupové pozice. Dokáže si Kalas, o jehož povolání pro zápas s Polskem podle všeho uvažuje i reprezentační kouč Šilhavý, vykopat jako jeden z nejlépe placených hráčů Bristol City novou smlouvu nebo půjde po sezóně o dům dál?