Pět událostí 21. kola: Klub legend vítá nováčka, Trpišovský úspěšně odkoučoval jubilejní zápas a Fillův zkrat poslal Zlín na dno

Minulý týden do Klubu legend vstoupil Vít Beneš, nyní se dočkal také Jan Kopic. A jubilejní utkání oslavil gólem. 250. utkání v nejvyšší soutěži odkoučoval Jindřich Trpišovský a i on mohl být spokojen. Naopak Zlín po zkratu střídajícího Martina Filla přišel o možnost získat alespoň bod a padl na dno ligové tabulky, ve skupině o udržení se nově ocitl i Baník, kterému nepomohl návrat Ladislava Almásiho.

Další zkrat Filla Zlínu nepomohl

Martin Fillo již několikrát prokázal, že je vynikajícím střelcem i pozorných obráncem. V kariéře se mu ale také povedlo několik zkratů a ten poslední patří mezi ty největší.

Do sobotního střetnutí s pražskou Spartou nastupoval v 82. minutě za stavu 2:3 s cílem možného vyrovnání, jenže už po čtyřech minutách putoval předčasně do sprch. Za dva nebezpečné zákroky jej rozhodčí Zelinka poslal ze hry a kouč Pavel Vrba neměl slov.

„Tak zkušenému hráči by se to nemělo stát. Být vyloučený za šest minut je asi světový rekord. Možná byl přemotivovaný, ale takové situace musí zvládat," nešetřil svého svěřence Vrba.

Od příchodu do Baníku Ostrava v sezóně 2017/18 viděl zkušený sedmatřicetiletý defenzivní hráč 31 žlutých karet a také tři červené. Sobotní vyloučení proti Spartě bylo jeho prvním v rámci zlínského angažmá.