Žižkov suverénně vládne ČFL a má Kadlece, Voltra či Petráně, ale novic Horňák se i tak baví o dvou posilách

Třetiligová Viktoria Žižkov se během doznívající zimní přestávky zbavila kvůli nedostatečnému hernímu vzestupu Michala Šmardy, jemuž k udržení pozice nestačil ani devítibodový náskok na čele tabulky a k Václavu Kotalovi přivedla jeho někdejšího spolupracovníka ze Sparty Michala Horňáka.

Žižkov suverénně vládne ČFL a má Kadlece, Voltra či Petráně, ale novic Horňák se i tak baví o dvou posilách

"Hlavní cíl, a to si myslím, že bylo i za Michala Šmardy, je postup. Od vedení zatím tlak necítím, myslím, že si ho vytváříme sami,“ informoval sportem.cz citovaný kouč, jenž po podzimní části skončil v béčku letenského "S".

Tým, na jehož soupisce jsou k zastižení např. Milan Švenger, Jaroslav Tregler, Milan Jirásek, Augusto Batioja, Václav Kadlec, Radek Voltr nebo Michal Petráň, na něj udělal dojem.

"Je správně vyvážený. Dobrá obrana, máme zkušené hráče v záloze, dobré tahové hráče na krajích i protřelé útočníky, takže si myslím, že to mužstvo je velmi dobře složené," liboval si vicemistr Evropy z roku 1996.

Ani tak však nevyloučil posílení z kategorie "last minute". "Probíráme nové posily s vedením, ale uvažuje se o jednom, maximálně dvou postech. Kádr se, vzhledem k tomu, že je na prvním místě, už příliš měnit nebude," potvrdil dvaapadesátiletý rodák ze Vsetína.

Soutěžní boje startují Žižkovu první březnovou neděli proti Přepeřím. Na podzim chodilo na domácí duely okolo 1300 fanoušků a podobná návštěva se očekává také na jarní premiéru, jež odstartuje pouť za vytyčeným cílem v podobě návratu do F:NL.

"Je to pro nás zavazující, ale také povzbuzující, domácí prostředí je velmi důležité. Do prvních zápasů půjdeme jistě s pokorou, protože nebudou snadné, jsou tam kvalitní týmy, které kvalitně pracují i po taktické stránce. Víme, že to nebude jednoduché," zakončil opatrný Horňák, jenž v první půlce ročníku přivedl rezervu Sparty na předposlední pozici. Horší byla jen Slavia B.

Smetana pracuje na Vysočině jen s jednou zimní posilou z Mladé Boleslavi. Ve hře jsou i odchody do MSFL