Jones to má za sebou. Southampton po třech měsících vyhodil manažera

Dnes už bývalý kouč Saints se přes profesní neúspěch zapsal na jihu Anglie do historie. Je teprve osmým koučem v dějinách Premier League, který přišel o práci po méně než 100 dnech.

Ještě ve 72. minutě sobotního zápasu proti Wolves to vypadalo nadějně. Southampton po gólu Alcaraze z prvního poločasu vedli, Vlci se o obrat pokoušeli v deseti, když vyloučen byl Lemina. Nakonec se jim ale i v oslabení povedl. Bednarek si v 73. minutě dal vlastence, tři minuty před vypršením normální hrací doby pak výsledek otočil Joao Gomes. A odpočítal tak poslední minuty Nathana Jonese na lavičce Southamptonu. V neděli ráno totiž vedení Svatých potvrdilo, že s nástupcem Ralpha Hasenhuttla rozvázalo smlouvu.

Jones tak opouští své první angažmá na nejvyšší úrovni s tristní bilancí, když se Saints v současné době nacházejí na dně tabulky Premier League s pouhými 15 body z 22 zápasů. Sám Jones prohrál devět ze svých čtrnácti zápasů, které vedl Southampton, přičemž zapsal si pouze jednu výhru v Premier League - vítězství 2:1 na hřišti Evertonu Franka Lamparda. Díru do světa neudělal ani ve vztahu k fandům jihoanglického klubu, díky svému přímočarému stylu fotbalu a bizarním tiskovým konferencím se po listopadovém příchodu z Lutonu Town naopak rychle stal mezi nimi velmi neoblíbenou postavou.

Na boj Southamptonu o udržení nejvyšší anglické soutěže tak vedení klubu bude hledat nového kouče. Zatím nicméně Sotons zvolili provizorní řešení. "Vedoucí trenér prvního týmu Ruben Selles převezme vedení tréninků a přípravu týmu před zápasem s Chelsea, který se uskuteční příští víkend," napsali zástupci Saints do prohlášení, ve kterém oznamovali propuštění Jonese.  Spekulace o možném permanentním nástupci se ještě nestačily rozjet, podle kursů anglických sázkových kanceláří se nejvíce skloňují jména jako Steven Gerrard, Marcelo Bielsa nebo Marcelo Gallardo, vyloučen údajně není ani comeback Ralpha Hasenhuttla.