Sparta ovládla divokou přestřelku v Ďolíčku, Plzeň doma přetlačila České Budějovice

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 19. kole první ligy v Liberci 1:0. Souboj sousedů v tabulce rozhodl na konci druhé minuty nastavení střídající Ondřej Mihálik. Tým z Uherského Hradiště i ve třetím utkání jarní části sezony bodoval a neinkasoval a v neúplné tabulce se posunul na čtvrté místo. Liberec na jaře poprvé prohrál a je osmý.

Fortuna Liga - 19. kolo:

Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 90.+2 Mihálik. Rozhodčí: Radina - Leška, Hádek - Kocourek (video). ŽK: Vecheta, Kalabiška. ČK: 87. Svědík (trenér, všichni Slovácko). Diváci: 1589.

Liberec: Vliegen - Plechatý, Prebsl, Purzitidis - Fukala (80. Mészáros), Valenta, Červ, Preisler - Frýdek (72. Doumbia), Višinský (27. Tupta) - Olatunji (72. Rondič). Trenér: Kozel.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Daníček, Havlík - Petržela (73. Kim Sung-pin, 90.+5 Břečka), Kohút (63. Mihálik), Holzer (63. Duskí) - Vecheta (73. Šašinka). Trenér: Svědík.

V Liberci se od začátku hrál útočný fotbal. Ve třetí minutě se ve vápně dostal k odraženému míči hostující bek Reinberk a gólman Vliegen vytáhl jeho střelu na tyč. Vzápětí si na opačné straně naskočil na centr Višinský, ale v dobré pozici hlavičkoval jen do brankáře Nguyena, který zamířil do Slovácka z Liberce.

Ve zbytku první půle byli jednoznačně nebezpečnější domácí, jimž kvůli nemoci scházel zkušený zadák Gebre Selassie. Ve 12. minutě hosté odvrátili centr jen k Červovi, který z voleje napálil břevno. Těsně za polovinou úvodního dějství se zranil liberecký Višinský a trenér Kozel místo něj nasadil Tuptu.

V 31. minutě opět podržel hosty Nguyen, když vyrazil Preislerův pokus. Bývalý gólman Slovanu dál deptal své někdejší spoluhráče. Ve 39. minutě vychytal i Frýdka a poté v podobné pozici také střídajícího Tuptu.

Po změně stran jako první zahrozilo Slovácko. V 54. minutě se dostal k zakončení ve vápně Vecheta, gólman Vliegen ale nadvakrát dobře zasáhl. Chvíli nato hosté nevyužili velkou skrumáž po rohovém kopu.

Slovácko v druhé půli zlepšilo defenzivu a mělo mírnou převahu. V 82. minutě po jednom z rohů trefil Kalabiška jen vlastního spoluhráče. Za dalších pět minut dostal hostující trenér Svědík zřejmě za protesty červenou kartu a musel z lavičky.

Domácí nakonec přišly zahozené šance z první půle draho. Na konci druhé minuty nastavení se těsně za vápnem uvolnil Kim Sung-pin a jeho centr z hranice malého vápna poslal hlavičkou do sítě další střídající hráč Mihálik. Připsal si čtvrtý gól v ligové sezoně.

Slovácko ve čtvrtém kole po sobě bodovalo a oplatilo Liberci podzimní porážku 1:2. I tehdy se prosadil Mihálik. Tým z Uherského Hradiště zvítězil U Nisy podruhé za sebou, v úvodu minulé sezony tam vyhrál rovněž 1:0.

Baník Ostrava - FK Jablonec 1:2 (0:1)

Branky: 90.+3 Plavšič - 29. Hübschman, 83. Sejk. Rozhodčí: Batík - Paták, Podaný - Machálek (video). ŽK: Lischka, Kuzmanovič, Tijani, P. Jaroň - Akpudje, Martinec. Diváci: 5405.

Ostrava: Laštůvka - Juroška, Lischka, Pojezný, Šehič (76. Fleišman) - Cadu (76. P. Jaroň), Miškovič (61. Buchta), Kaloč, Kuzmanovič (87. Šín), Plavšič - Klíma (61. Tijani). Trenér: Hapal.

Jablonec: Hanuš - Akpudje, Král, Martinec, Polidar - Šulc, Považanec, Hübschman, Jovovič (72. Ikaunieks) - Sejk (90. Souček), Chramosta (84. Štěpánek). Trenér: Horejš.

Ostrava odstartovala aktivně a hned v úvodních minutách Kuzmanovič protáhl brankáře Hanuše. Ještě větší příležitost však vzápětí nabídl svým zaváháním stoper Pojezný hostujícímu Sejkovi, který se dostal sám před Laštůvku, ale nabídnuté šance se zalekl a levačkou obstřelil gólmana i bránu.

Domácí se snažili tvořit hru a diktovat tempo a měli výrazně větší držení míče, přesto ve 29. minutě inkasovali. Po rohu se u bližší tyči dostal k míči Hübschmann a s přispěním teče domácího Klímy překonal Laštůvku.

Záložník Hübschman se ve věku 41 let a pět měsíců stal nejstarším střelcem v ligové historii. Dosavadní rekord držel Pavel Zavadil, jenž v srpnu 2019 za Opavu skóroval proti Jablonci ve 41 letech a třech měsících.

Jabloneckým stouplo sebevědomí a ve 35. minutě měl další šanci Chramosta, ale prudkým volejem po přihrávce za obranu těsně minul.

Baník ke konci poločasu obnovil svou iniciativu a ve druhém poločase postupně soupeře přišpendlil k vápnu. Velká územní převaha ale negenerovala góly. I když třeba Cadu či Buchta měli na šestnáctce zajímavé pozice, jejich rány skončily vysoko nad.

V závěrečné čtvrthodině měli Ostravští až drtivý tlak. Ten však hosté ustáli a v 83. minutě podnikli protiútok do otevřené obrany, na jehož konci Sejk po přihrávce střídajícího Ikauniekse pohodlně skóroval do odkryté branky.

I když Slezané upadli do křeče, v nastavení je probral nádhernou dalekonosnou trefou Srb Plavšič. Na víc ale už Baníku nezbyl čas a doma podlehl Jablonci po pěti ligových duelech.

Trinity Zlín - FK Teplice 2:1 (2:0)

Branky: 5. Balaj, 17. Fillo z pen. - 60. Vachoušek, Rozhodčí: Nehasil - Hrabovský, Dohnálek - Černý (video). ŽK: Kučera, Mičevič, Hybš (všichni Teplice). Diváci: 1850.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Procházka, Simerský, Bartošák (51. Fantiš) - Hlinka, Hrubý - Fillo (84. Vukadinovič), Janetzký (90.+1 Didiba), Čanturišvili - Balaj (84. Kovinič). Trenér: Vrba.

Teplice: Grigar - Knapík (72. Chaloupek), Mičevič, Hybš - Hyčka (46. Kodad), Kučera, Trubač, Urbanec (83. Dramé) - Čičovský (46. Vachoušek) - Gning, Sy. Trenér: Jarošík.

Důležitý souboj týmů ze spodní části tabulky začali lépe domácí. V páté minutě centroval po rychlé akcí zleva Bartošák, Janetzký zblízka ve vyložené šanci trefil jen břevno, ale Balaj dorazil míč do sítě. Slovenská zimní posila tak dala první gól v novém působišti.

Zlín sice na chvíli ubral na intenzitě, ale po čtvrthodině znovu udeřil. Po brejku Hrubého trefili během pár vteřin tyče Balaj a znovu Janetzký, jenže Hyčka pak fauloval v šestnáctce Hrubého a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Fillo.

Oslabené Teplice zareagovaly na nepříznivý stav zvýšenou ofenzivní snahou, z níž ale žádná šance nevznikla. Závěr půle patřil opět Zlínu, ke třetímu gólu měla blízko střela Hrubého, kterou zlikvidoval Grigar.

Teplice po přestávce zatlačily domácí do defenzivy a dočkaly se snížení. V 60. minutě vyrobil na hranici pokutového území hrubku zkušený Procházka a devatenáctiletý Vachoušek měl cestu k prvnímu ligovému gólu otevřenou.

Severočechy kontaktní branka nakopla k další útočné aktivitě, k níž napomáhaly i nepřesnosti zlínských fotbalistů při rozehrávkách. V defenzivě si však teplické ataky uhlídali a došli si pro tři body. Zlín tak vyhrál šestý z posledních sedmi domácích ligových zápasů s Teplicemi. "Skláři" v nejvyšší soutěži venku prohráli popáté za sebou.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branky: 58. Ewerton, 85. Van Buren. Rozhodčí: Starý - Kubr, Vodrážka - Klíma (video). ŽK: Lingr, Ewerton - Granečný, Texl, Šural. Diváci: 12.564.

Slavia: Kolář - Douděra (84. Schranz), Ogbu, Santos, D. Jurásek - P. Ševčík, Traoré (65. Hronek) - M. Jurásek (54. Ewerton), Lingr (83. Zafeiris), Olayinka - Jurečka (54. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Brno: Berkovec - Hrabina (72. Koželuh), Hlavica, Šural, Granečný - Texl, Endl - Alli (88. Rogožan), M. Ševčík (88. Falta), Pachlopník (65. Hladík) - Řezníček (88. Nečas). Trenér: Dostálek.

Úvodnímu výkopu předcházela minuta potlesku za Františka Cipra. Někdejší hráč a trenér Slavie zemřel v úterý v 75 letech po dlouhé nemoci. V roce 1996 dovedl vršovický celek po 49 letech k titulu a postoupil s ním do semifinále tehdejšího Poháru UEFA. Ještě předtím koučoval i Brno. Celý stadion na začátku a konci zápasu vyvolával jeho jméno.

Debut v české lize si odbyl nigerijský stoper Ogbu, jedna ze zimních akvizic Pražanů. Domácí začali aktivně, v páté minutě brankář hostů Berkovec, jenž v neděli oslaví 34. narozeniny, vytáhl Traorého hlavičku nad břevno. Brno skórovalo zásluhou Pachlopníka po necelých 20 minutách hry, jenže kvůli ofsajdu gól neplatil.

Slavia opět zahrozila až v závěru první půle. Lingr hlavičkoval nad a Douděrovu střelu zpoza vápna vytáhl Berkovec, který působil ve vršovickém týmu.

"Červenobílí" se vedoucí trefy dočkali v 58. minutě, kdy Ewerton prostřelil z přímého kopu brněnskou zeď i Berkovce. Brazilský záložník potřeboval na druhý zásah v ligové sezoně necelé čtyři minuty.

Zbrojovka mohla okamžitě odpovědět, Řezníček ale gólmana Koláře z rychlého protiútoku nepřeloboval. V 70. minutě střídající Hladík, který si připsal 50. ligový start, připravil míč ve vápně pro Michala Ševčíka, Kolář však střelu dvacetiletého záložníka vyrazil na roh.

O chvíli později se balon odrazil na malé vápno k dalšímu střídajícímu hráči Slavie Hronkovi, Berkovec ale jeho zakončení z bezprostřední blízkosti zneškodnil.

Jenže v 85. minutě neměl šanci, když Van Buren po Ewertonově přihrávce přesně zamířil zpoza vápna k tyči. Nizozemský útočník 11. gólem v ligovém ročníku dorovnal v čele tabulky nejlepších střelců právě brněnského Řezníčka. Devět jich Van Buren dal na podzim v dresu Liberce. Slavia má s 60 brankami nejlepší útok ligy.

Pražané dohráli zbytek utkání v poklidu, těsně před jejich druhou trefou za ně poprvé v soutěžním duelu nastoupil devatenáctiletý norský záložník Zafeiris.

Slavia v lize s Brnem podeváté za sebou neprohrála, z toho popáté doma. V Edenu zvítězila i v desátém duelu ligové sezony a je nejlepším domácím týmem soutěže. Zbrojovka venku v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nevyhrála.

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 12. a 57. Květ - 61. vlastní Jemelka. Rozhodčí: Petřík - Hájek, Slavíček - Hocek (video). ŽK: Chorý, Ndiaye - Zajíc. Diváci: 8432.

Plzeň: Staněk - M. Havel, Pernica, Hejda, Jemelka - Bucha, Ndiaye (90.+4 Kaša) - Kopic (81. Holík), Květ (69. Vlkanova), Mosquera (69. Pilař) - Chorý. Trenér: Bílek.

Č. Budějovice: Janáček - Čolič (83. Potočný), L. Havel, Králik, Skovajsa - Hora, Čermák (89. Čavoš) - Mršič (65. Zajíc), Hellebrand (83. Sladký), Matoušek (89. Penner) - Škoda. Trenér: Nikl.

Fotbalisté Plzně zvítězili v 19. kole první ligy doma nad Českými Budějovicemi 2:1 a z druhého místa tabulky opět ztrácí bod na vedoucí Slavii. Oba góly úřadujících mistrů vstřelila zimní posila Roman Květ, za hosty snížil vlastní brankou Václav Jemelka. Jihočeši počtvrté za sebou v nejvyšší soutěži prohráli a jsou na 14. místě.

Českobudějovičtí začali aktivně, ale svého bývalého gólmana Staňka neohrozili. Naopak ve 12. minutě po Mršičově zaváhání darovali Plzni protiútok, který po ose Kopic, Bucha zakončil Květ střelou do odkryté branky. Zimní akvizice z Bohemians 1905 zaznamenala premiérový soutěžní zásah za Viktorii.

Plzeňští poté spíše vyčkávali a spoléhali se na protiútoky. Po jednom z nich mohli náskok navýšit, ale Kopicovu střelu ve 29. minutě zneškodnil Janáček.

Hostující brankář na začátku druhého poločasu chytil Květovu dalekonosnou střelu, Mosquera následně jednu nadějnou akci favorita "zazdil" nepřesnou ranou a další zase špatnou přihrávkou.

Viktoria zlepšený výkon po změně stran korunovala v 57. minutě druhou trefou. Kopic ideálně našel Květa a ten zblízka snadno zakončil. Pětadvacetiletý záložník si v ligové sezoně polepšil na 11 gólů a dotáhl nejlepší kanonýry soutěže Řezníčka (Brno) a Van Burena (Slavia). Devětkrát se Květ trefil na podzim v dresu Bohemians.

Už za čtyři minuty ale České Budějovice snížily. Po rychlé akci si Čoličův střílený centr srazil do vlastní branky Jemelka a zařídil Dynamu první ligový gól v jarní části ročníku. Chvíli nato hostující Čermák v nadějné pozici vypálil nad břevno.

Obhájci titulu se v nervózním závěru snažili o pojistku, v koncovce se jim však nedařilo. Několik pokusů skončilo vedle, branku minul i Milan Havel z efektního voleje. Pokus Vlkanovy zase vyrazil Janáček.

Západočeši těsné vedení udrželi, v nejvyšší soutěži od října 2006 neprohráli s Budějovicemi ve 23. utkání po sobě a posledních pět vzájemných duelů vyhráli. Plzeň doma v lize porazila Dynamo poosmé v řadě.

Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 2:2 (1:1)

Branky: 25. Ventúra, 82. Vodháněl - 8. Leibl, 63. Matěj Koubek. Rozhodčí: Všetečka - Pečenka, Líkař - Zelinka (video). ŽK: Jílek (trenér), Ventúra, Beneš, Fortelný - Ryneš, Čihák, Leibl, Pudhorocký. Diváci: 2202.

Olomouc: Trefil - Pokorný (67. Vodháněl), Beneš, Vraštil - Navrátil (67. Matoušek), Breite (62. Zorvan), Ventúra, Zmrzlý (67. Sláma) - Fortelný (90.+4 Poulolo) - Růsek, Chytil. Trenér: Jílek.

Hradec: Reichl - Čihák, Ševčík, Leibl (45.+1 Čech) - Gabriel, Smrž, Rada (75. Pudhorocký), Kodeš, Novotný (46. Harazim) - Ryneš, Matěj Koubek (90.+3 Dvořák). Trenér: Miroslav Koubek.

Fotbalisté Olomouce v 19. ligovém kole remizovali doma s Hradcem Králové 2:2 a i ve třetím jarním duelu uhráli nerozhodný výsledek. Hosté dvakrát vedli zásluhou Michala Leibla a Matěje Koubka. O vyrovnání se postarali nejprve Denis Ventúra a pak osm minut před koncem střídající Jan Vodháněl. Hanáci jsou na šestém místě, jejich dnešní soupeř je hned za nimi se stejným počtem 27 bodů.

Hradečtí fotbalisté v obou předchozích jarních zápasech hned v úvodu inkasovali po standardních situacích, tentokrát jim ale začátek vyšel dokonale. Už v osmé minutě nedokázala domácí obrana odvrátit Smržův přímý kop a obránce Leibl u vzdálenější tyče vstřelil svůj první gól v tomto ročníku. O pět minut později Gabriel nebezpečně vypálil z otočky a Trefil jen s námahou vytáhl míč nad břevno.

Na druhé straně měl brankář Reichl plno práce se střelou Navrátila, ale na Ventúrův umístěný volej byl ve 25. minutě krátký. Pro hodně aktivního slovenského záložníka to byl už třetí střelecký pokus v zápase a druhý ligový gól v olomouckém dresu poté, co loni přišel z druhé nejvyšší maďarské soutěže.

Východočeši, jimž ze zdravotních důvodů opět chyběli dva nejlepší střelci Vašulín a Kubala, se k zakončení téměř nedostávali. Zato domácí Chytil několikrát potrápil soupeřovy obránce a po jeho přihrávce měl na kopačce druhý gól Zmrzlý, ale Reichl jeho úmysl vystihl.

Po změně stran Hanáci ještě víc zatlačili soupeře před jeho branku a stoper Beneš hlavičkoval těsně vedle tyče. Jenže z ojedinělého protiútoku našel Gabriel přesně Matěje Koubka a ten znovu strhl vedení na stranu hostů. V probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže zaznamenal druhý zásah.

Sigma ale měla dál převahu a v závěru se dočkala odměny. Střídající Vodháněl svou první šanci ještě nevyužil, při té druhé po Růskově přihrávce zachránil bod. V lize se mezi střelce zapsal poprvé od května 2020, kdy skóroval ještě v barvách Bohemians. Hanáci díky tomu bodovali v 10 z posledních 11 kol.

Hradečtí fotbalisté s Olomoucí počtvrté v řadě v lize neprohráli. K dnešním dvěma gólům a bodu jim stačily tři střely na branku. Východočeši ale nevyhráli páté z posledních šesti kol.

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Branka: 23. Janošek. Rozhodčí: Berka - Mokrusch, Pfeifer - Adámková (video). ŽK: Škoda, D. Šimek - Mareš, Nita. Diváci: 1240.

M. Boleslav: Šeda - D. Šimek (74. Skalák), Suchý, Karafiát - Tomič, Mareček, Kubista (64. Matějovský), Fulnek (64. Suchomel) - Ladra, Kušej (77. Jawo) - Škoda (46. Žitný). Trenér: Hoftych.

Pardubice: Nita - Mareš, Vlček, Hranáč, Chlumecký - Vacek - Tischler (61. Sychra), Hlavatý, Janošek (84. Koukola), Pikul (69. Helešic) - Černý (70. Huf). Trenér: Kováč.

Fotbalisté Pardubic v 19. ligovém kole nečekaně zvítězili v Mladé Boleslavi 1:0. Zápas ve prospěch posledního týmu tabulky rozhodl ve 23. minutě Dominik Janošek. Východočeši v šestém vzájemném ligovém duelu podruhé vyhráli, v Boleslavi uspěli i v minulé sezoně. Pardubičtí zvítězili po čtyřech kolech a ztrácejí tři body na předposlední Zlín. Boleslav ani ve třetím utkání jarní části nevyhrála, podruhé za sebou utrpěla porážku a je desátá.

V Boleslavi se od úvodu hrál ofenzivní fotbal. Domácí vstoupili do zápasu aktivně a v šesté minutě po Škodově hlavičce dopadl míč na horní část břevna. Poté hostující brankář Nita vyrazil Ladrův pokus. V 11. minutě mohli otevřít skóre i hosté, Hlavatý se otočil ve vápně a jeho pokus vytáhl gólman Šeda na roh.

Ve 23. minutě už Východočeši vedli. Janošek napřáhl zpoza vápna a domácí stoper Suchý přizvedl míč mimo Šedův dosah. Pardubický záložník se prosadil proti svému bývalému klubu a skóroval počtvrté v ligovém ročníku. Na opačné straně Marečkovu ránu zlikvidoval Nita.

Po přestávce domácí trenér Hoftych nasadil Žitného místo Škody a jeho svěřenci začali velkým náporem. Ve 46. minutě Nita vyrazil Kubistovu ránu zpoza šestnáctky na roh a po něm se neprosadil ve velké šanci ani Žitný.

Chvíli nato po dalším rohu zakončil na zadní tyči vedle Kušej. Hoftych v 64. minutě poslal na trávník střídající Suchomela s veteránem Matějovským a poté i útočné hráče Skaláka s Jawem. Pardubičtí ale obětavě bránili a nepouštěli soupeře do velkých šancí.

V 86. minutě mohl definitivně rozhodnout po brejku Sychra, ale trefil jen Šedu. Východočeši už náskok udrželi a i ve druhém venkovním utkání jarní části sezony bodovali. Boleslav naopak doma podruhé za sebou neskórovala.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 2:6 (0:1)

Branky: 48. a 70. z pen. Čermák - 15. a 60. z pen. Ladislav Krejčí II, 56. Haraslín, 67. Čvančara, 81. Kuchta, 90.+2 Minčev. Rozhodčí: Szikszay - Kříž, Vlček - Orel (video). ŽK: Prekop, Hůlka - Čvančara, Wiesner. Diváci: 6012.

Bohemians: Jedlička - Hůlka, Petrák, Vondra - Dostál (77. Nový), Jindřišek, Čermák, Kovařík (77. Mužík) - Matoušek (86. Novák), Prekop (46. Beran) - Puškáč (86. Hála). Trenér: Veselý.

Sparta: Kovář - Vitík, Sörensen, Ladislav Krejčí II - Wiesner, Sadílek (89. Laci), Kairinen, Zelený - Čvančara (71. Mabil), Haraslín (83. Minčev) - Kuchta (89. Daněk). Trenér: Priske.

Fotbalisté Sparty v 19. kole první ligy deklasovali v malém pražském derby 6:2 domácí Bohemians 1905. Letenští zareagovali na triumfy vedoucí Slavie a Plzně a udrželi ztrátu sedmi, resp. šesti bodů na oba rivaly. "Klokani" inkasovali v Ďolíčku šest branek v utkání samostatné ligy poprvé v historii, na jaře ztratili první body a jsou pátí.

V divokém utkání, ve kterém padlo sedm gólů až po změně stran, pomohl Spartě k triumfu dvěma góly Ladislav Krejčí II. Sparťanský kapitán se jednou trefil z pokutového kopu. Další branky hostujícího celku přidali Lukáš Haraslín, Tomáš Čvančara, Jan Kuchta a střídající Martin Minčev. Za domácí skóroval dvakrát záložník Aleš Čermák, také on proměnil penaltu, na rozdíl od spoluhráče Davida Puškáče.

Sparta byla první půli nebezpečnější a od samého úvodu hrozila před Jedličkovou bránou. Hosté se dočkali po čtvrthodině, kdy Kairinenův centr z levé strany prodloužil Zelený hlavou na zadní tyč a Krejčí ho poslal z metru do sítě. Brankář Jedlička po zimním příchodu na hostování z Plzně ve třetím ligovém duelu poprvé inkasoval.

Následující minuty se v takřka vyprodaném Ďolíčku staral o vzruch především sparťanský útočník Čvančara, jenž po Prekopově ostrém skluzu o chvíli později tvrdě atakoval ležícího Kovaříka. Sudí Szikszay, který musel během celého utkání řešit řadu ostrých soubojů i potyček, potrestal oba zákroky žlutou kartou.

Ve 37. minutě skončil Čvančarův pokus z hranice vápna na břevně, a tak mohli srovnat domácí. V nastaveném čase zahrál Vitík rukou v pokutovém území a Szikszay nařídil penaltu. Nejlepší střelec Bohemians Puškáč ji poslal doprostřed, Kovář ale při skoku k levé tyči nechal nohy natažené a míč vykopl nad bránu.

Domácí přesto vstoupili do druhého dějství aktivněji a ve 48. minutě srovnali. Sparťanský odchovanec Čermák se v rohu pokutového území pravačkou opřel do skákajícího míče a zaznamenal premiérovou soutěžní trefu v zelenobílém dresu. O osm minut později ale propadl rohový kop k Haraslínovi, jenž výstavní ránou z voleje podruhé překonal Jedličku. Slovenský reprezentant se trefil potřetí v ligovém ročníku.

Hektickou čtvrthodinu po změně stran završila Krejčího proměněná penalta, kterou sudí nařídil po Dostálově ruce ve skrumáži v pokutovém území. Sparťanský kapitán upravil svou bilanci v této sezoně na pět branek ve stejném počtu ligových utkání. Další úder pro domácí přišel záhy opět po rohovém kopu, kdy Čvančara přehlavičkoval nejistého Jedličku a míč se snesl za záda ležícího gólmana. Reprezentant do 21 let sedmým gólem v sezoně nejvyšší soutěže potvrdil pozici nejlepšího střelce týmu.

Divoký průběh derby pokračoval a v 70. minutě to bylo znovu o dvě branky. Krejčí zfauloval unikajícího Puškáče a pokutový kop tentokrát s přehledem proměnil Čermák. V 81. minutě se ale dostal do samostatného brejku Kuchta a po šesti zápasech ukončil čekání na ligový zásah. Celkově se v ligovém ročníku prosadil popáté.

V nastavení zakončil další brejk střídající Minčev. Bulharský útočník navázal na dvougólové představení z minulého kola proti Mladé Boleslavi. Sparta vyhrála páté z posledních šesti kol a v Ďolíčku proti Bohemians od listopadu 2001 neprohrála 15. ligový duel v řadě. Letenští nastříleli šest gólů ve venkovním zápase české ligy potřetí v historii a poprvé od května 1999.