Talent Fernandez hovoří o tom, díky čemu je tak dobrý a koho má Chelsea ještě podepsat

Historicky nejdražší posila Premier League odhalila, že svůj talent nabrala pečlivým sledováním a studováním těch nejlepších záložníků světa. Zároveň apeluje na vedení klubu, aby podepsalo ještě jednoho hráče.

Talent Fernandez hovoří o tom, díky čemu je tak dobrý a koho má Chelsea ještě podepsat

Enzo Fernandes vyměnil nyní v zimě dres Benfiky za Chelsea, která za něj do Portugalska poslala 121 milionů euro, což je absolutní rekord Premier League.

Trenér Potter neváhal a ihned v prvním utkání nasadil svoji novou akvizici do základní sestavy a fanoušci byli jejími výkony uneseni. Vypadá to, že se tato ohromná investice vyplatila. Blues získali fotbalistu, který se sám netají ambicemi, že chce být tím nejlepším.

„Mým cílem je být nejlepší, ale vím, že abych toho dosáhl, musím tvrdě dřít a pořád se učit. Opravdu jsem šťastný, že jsem mohl učinit takto velký krok (přejít do Chelsea), ovšem tady má práce nekončí, ba naopak teprve začíná,“ řekla mladá hvězda záložních řad.

„Nejenže hraju fotbal, ale snažím se ho i sledovat. Obětuji tomu tolik času, kolik jen mohu. Snažím se učit od každého skvělého fotbalisty působícího na mém postu. Momentálně jsem toho pojal hodně od (Declana) Riceho. Hodně rád se dívám a učím,“ sdělil Fernandez v interview Alexu Goldbergovi.

Tím i nenápadně naznačil, jaké kroky má podniknout vedení Chelsea příště. „Samozřejmě bych rád s Ricem hrál. Podle mě je to nejlepší záložník v Anglii,“ odvětil stručně na adresu muže, jenž momentálně obléká dres West Hamu.

Už teď je jisté, že Blues budou dokončovat přestavbu kádru i skrze letní přestupové období, a tak není vyloučeno, že jednou z posil bude právě Rice. Potíž může být jen jeho vysoká cenovka, která čítá přes 100 milionů euro. Při takto velkém utrácení je asi patrné, že Chelsea překračuje povolené hranice finanční fair play.