Jorginho po téměř pěti letech opouští Chelsea, v Arsenalu si zahraje o titul

Italský záložník Jorginho strávil v londýnské Chelsea téměř pět let, v kariéře ale bude pokračovat u hlavního rivala, Arsenalu. S lídrem Premier League se dohodl na smlouvě do léta roku 2024.

Jorginho po téměř pěti letech opouští Chelsea, v Arsenalu si zahraje o titul

Jorginho je definitivně hráčem Arsenalu a spokojena je i Chelsea, neboť by o něj po sezóně přišla bez jakékoliv kompenzace. Takto získala za italského záložníka alespoň dvanáct milionů liber.

Jorginho tedy nebude hrát o prostředek tabulky a maximálně o Evropskou ligu, nýbrž o titul. S Gunners podepsal smlouvu na rok a půl, součástí je nicméně i opce na další rok.

Jorginha si přál získat Mikel Arteta především poté, co dvě nabídky za Moisese Caiceda odmítl Brighton. Pro Arsenal jde o třetí zimní posilu - z Brightonu dorazil Leandro Trossard za 21 milionů liber, Jakuba Kiwiora z italské Spezie získal lídr Premier League za 17,6 milionu liber.

Jorginho po podpisu ihned poskytl rozhovor a přiznal, že značnou roli v jeho přestupu sehrál již zmíněný Mikel Arteta. "Vím, že už se mě několikrát pokoušel získat. Z nějakých důvodů to vždy nevyšlo, nyní ale ano a já už se nemůžu dočkat, až budu na hřišti," uvedl pro oficiální stránky londýnského celku Jorginho.

"Všechno se to seběhlo tak rychle. Je to úžasný klub a já jsem skutečně nadšený, že jsem tady. Budu se snažit přivádět na hřiště pozitivní energii, tvrdou práci a své zkušenosti, abych pomohl týmu," doplnil.