Zlín zbrojí na boj o záchranu a přivedl zkušeného stopera Jeřábka. Přijde také posila do útoku?

Fotbalisté Zlína za sebou nemají ani trochu povedený podzim. Z šestnácti utkání vytěžili Ševci jen 12 bodů a v tabulce se krčí až na předposledním místě s osmibodovou ztrátou na prostřední skupinu o poháry. Pomoct jim z krize má nový trenér Pavel Vrba a pak také třeba Michal Jeřábek. Urostlý stoper má pomoci zpevnit zlínskou obranu.

Zlín zbrojí na boj o záchranu a přivedl zkušeného stopera Jeřábka. Přijde také posila do útoku?

Zkušený devětadvacetiletý Jeřábek odehrál v lize za Duklu, Teplice a Jablonec 141 zápasů, v nichž stihl nastřílet šest gólů. Zahrál si i za kazachstánský klub Aktobe a naposledy působil ve slovenských Michalovcích.

Do Zlína přišel nejdřív na zkoušku a v sobotu pak naskočil do přípravného utkání s Olomoucí, které skončilo výsledkem 2:2. Jeřábek Pavla Vrbu přesvědčil, a tak hned po zápase podepsal se Zlínem smlouvu.

"Je to klišé, ale musíme jít od zápasu k zápasu. Je tam propast, takže musíme koukat za sebe i před sebe. Bude to těžké, ale musíme to zvládnout," řekl Jeřábek pro klubovou televizi.

"Když tu byli Poznar s Beauguelem, tak byl Zlín vždycky nepříjemný soupeř, měli výšku a než jsem odcházel, hráli většinou hodně nahoře," vzpomíná Jeřábek.

Právě útok by moravský celek nutně potřeboval také posílit. Méně gólů než Zlín nastřílely na podzim jen poslední Pardubice. Zajímavou alternativou by mohl být zkušený Libor Kozák, který na podzim působil v konkurenčním Slovácku.

V dresu největšího rivala Zlína z Uherského Hradiště se Kozákovi nedařilo podle jeho představ a nyní je bez angažmá. Ve Zlíně by se navíc Kozák mohl znovu setkat s Pavel Vrbou, se kterým se znají ještě ze Sparty a pod jehož vedením dal v pěti ligových zápasech dva góly.