Barcelona využila zaváhání Realu a vede ligu o tři body, Sevilla zdolala Getafe

Fotbalisté Barcelony zvítězili v 16. kole španělské ligy na hřišti Atlética 1:0 a osamostatnila se v čele tabulky o tři body před jiným celkem z Madridu Realem. Real prohrál na stadionu Villarrealu 1:2 a ztrácí na svého rivala tři body. an Sebastian vyhrál v Almeríi 2:0 a Betis Sevilla na půdě madridského Vallecana 2:1. Doposud předposlední FC Sevilla zdolala Getafe 2:1 a posunula se na první nesestupové místo. Mallorca porazila Valladolid 1:0. Espaňol Barcelona remizoval s Gironou 2:2.

Vítězství Barcelony ve španělské metropoli vystřelil ve 22. minutě Dembélé. Týmy dohrávaly v deseti, v nastavení byly po vzájemné potyčce vyloučeni domácí Savič a hostující Torres. V samém závěru málem vyrovnal Griezmann, jenže stoper Araújo míč těsně před brankovou čarou odkopl.

Všechny branky ve Villarrealu padly až ve druhém poločase. Ve 47. minutě po Mendyho chybě otevřel skóre domácí Pino. Po necelé hodině hry v šestnáctce zahrál rukou Foyth a z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Benzema.

Úřadujícímu vítězovi Zlatého míče a jeho spoluhráčům ale radost dlouho nevydržela. Za tři minuty vrátil "Žluté ponorce" náskok Gerard Moreno z další penalty za Alabovu ruku. Real ze závěrečného tlaku srovnat nedokázal a utrpěl druhou ligovou porážku v sezoně. Villarreal po třetím vítězství za sebou poskočil na pátou příčku.

Favorizovaný San Sebastian zvládl souboj na hřišti Almérie a vyhrál 2:0. Oba góly si hosté, kteří si díky vítězství pojistili třetí místo, schovali do druhého poločasu. Vítěznou trefu zaznamenal ve 47. minutě David Silva a druhý gól přidal o pět minut později Alexander Sörloth.

Espanyol Barcelona prohrával po první půli s Gironou 0:1, pak ale díky brankám Pauda a Joselua skóre otočil. Jenže hosté se nesložili a zásluhou Herrery v závěru dokázali vyrovnat na konečných 2:2.

Diváci na stadionu v Mallorce čekali na první gól až do samého závěru zápasu, kdy se domácím přeci jen podařilo urvat tři body pro sebe. Postaral se o to v nastavení Prats.

Sevilla zvládla domácí zápas s Getafe, který vyhrála nakonec těsně 2:1. Domácí vedli od první půle díky Acuňovi, druhý gól pak přidal deset minut před koncem Mir. Getafe pak ještě utkání zdramatizovalo díky Mayoralovi, víc už ale nestihlo.