Berlín Union otáčelo s Gladbachem, Schalke utrpělo šestou porážku v řadě

Tento víkend u našich západních sousedů nabízí již dvanácté kolo aktuálního ročníku Bundesligy. V sobotním programu uspěla většina předpokládaných favoritů, v neděli uspěl lídr tabulky Union Berlín a porazil Borussií Mönchengladbach 2:1.

Páteční program nabídl předehrávku mezi Werderem Brémy a Herthou Berlín. Diváci se první trefy dočkali pět minut před koncem utkání. Domácí Fullkrug si parádně poradil s centrem ze strany a hlavičkou uklidil míč do levého horního rohu branky. Jelikož se jednalo do závěrečného hvizdu o jedinou trefu, výběr s českým brankářem Pavlenkou slavil zisk tří bodů.

V sobotních zápasech pak prakticny neměl žádnou významnější práci s Mohučí mnichovský Bayern, který se pohodlně a díky širokému portfoliu svých ofenzivních individualit dostal do tříbrankového vedení a Mohuč prakticky neměla co nabídnout. Nakonec sice vstřelili hosté v Allianz Aréně dvě branky, sami si jich odvezli domů šest.

Podobně pohodové odpoledne zažil Wolfsburg, který po necelé půlhodině v poslední době ve formě hrající Nmechou nahlodal Bochum a tým ze spodku Bundesligy pak terorizoval po zbytek zápasu. Hosté, kteří aktuálně figurují na 17. místě Bundesligy si tak domů vezli čtyři kusy. Jen polovinu si domů veze Leverkusen, který ani s Adamem Hložkem na hrotu (Patrik Schick do hry přišel právě za Hložka v 65. minutě) nedokázal najít cestu k otevření obrany Lipska, a když se prosadily opory domácích Nkunku a Werner, nebylo co řešit. Jediný vyrovnaný zápas sobotního odpoledního programu se tak hrál ve Stuttgartu, kde Augsburg šel brzy do vedení, aby v patnácté minutě domácí vyrovnali a pak se na rozhodnutí čekalo až do první minuty nastavení, kdy rozhodl Anton.

V posledním zápase sobotního prograu pak Dortmund dokázal odvézt tři body z Frankfurtu, kdy domácí se sice po brzkém vedení soupeře dokázali vrátit do zápasu, na druhý gól Bellinghama nicméně již odpověď nenašli.

Berlín Union uhájil jednobodový náskok na čele Bundesligy, ale na výhru proti Gladbachu se pořádně nadřel. Hosté poslal do vedení v první půli Elvedi a domácí otáčeli až díky Behrensovi a v nastavení Doekhimu.

Freiburg prodloužil mizérii domácího Schalke. Hvězdou zápasu byl Grifo, který domácí tým sestřelil dvěmi brankami.

Bundesliga - 12. kolo:

Werder - Hertha 1:0
Branka: 85. Füllkrug

Bayern Mnichov - 1. FSV Mohuč 6:2
Branky: 5. Gnabry, 28. Musiala, 43. Mané, 58. Goretzka, 79. Tel, 86. Choupo-Moting – 45 (+4). Widmer, 82. Ingvartsen

Wolfsburg - Bochum 4:0
Branky: 27. a 58. F. Nmecha, 35. Baku, 80. Wind

RB Lipsko - Bayer Leverkusen 2:0
Branky: 33. Nkunku, 83. Werner

VfB Stuttgart - FC Augsburg 2:1
Branky: 15. Guirassy, 90 (+1). Anton – 4. Niederlechner

Frankfurt - Borussia Dortmund 1:2
Branky: 26. Kamada – 21. Brandt, 52. Bellingham