Nová éra je nastolena. Do Manchesteru United míří dánská hvězda

Kolotoč změn se na Old Trafford již roztočil. Na konci dubna do Manchesteru zamířil nový lodivod, kterému teď přichází první velké jméno. Rudým ďáblem se stává Christian Eriksen.

Nová éra je nastolena. Do Manchesteru United míří dánská hvězda

Ještě před rokem nebylo jisté, zda třicetiletý fotbalista ještě někdy vyběhne na zelený pažit. Při zápase Mistrovství Evropy se Eriksen zhroutil na zem. Selhalo mu srdce a všem se zatajil dech. Naštěstí se ho podařilo stabilizovat, nicméně mu musel být voperovaný kardioverter-defibrilátor (přístroj, který se používá k léčbě srdečních arytmií a prevenci náhlé srdeční smrti), se kterým nemohl v Serii A dále působit. Neměl tak na výběr a rozvázal smlouvu s Interem Milán, kam přestoupil z Tottenhamu.

K velké radosti celého světa se v zimě vrátil k fotbalu. Podepsal smlouvu s Brentfotdem, který je silně propletený s Eriksenovou národností. Klub totiž vlastní dánský majitel, v kádru je Dánů hned několik. Byl to tak ideální klub pro nový začátek.

Nebylo jasné, s jakou formou se vrátí, avšak Eriksen se vrátil s velkou vervou. Brentford pozvedl a pomohl mu k udržení v Premier League.
Nastoupil do 11 zápasů, ve kterých zaznamenal jednu branku a čtyři asistence.

Jeho skvělá forma znamenala jediné. Rodák z Middelfartu opět začal přitahovat zraky velkoklubů. Nejvíce se spekulovalo o Tottenhamu a Manchesteru United. A s postupujícími měsíci, se spekulace proměnily v realitu. Eriksen se přidá k červené části Manchesteru.

 O dohodě informoval renomovaný novinář David Orstein, Eriksen se ústně dohodl na smlouvě s Manchesterem United, se kterým podepíše smlouvu na tři roky.

Dánský špílmachr může záložním řadám United dodat přesně to, co jim v minulé sezoně chybělo. Dávku kreativity, moment geniality, který klubu, dle mnohých fanoušků v uplynulé sezoně scházel.

Zdroj: theathletic.com