Defenzivní val Villarrealu na Anfield Road neobstál. Liverpool po změně stran rozhodl o náskoku

Tento týden nám může napovědět o tom, jaké složení by mohlo mít letošní finále Ligy mistrů. Prestižní milionářská soutěž se blíží ke svému konci a ve hře o cennou trofej jsou už jen čtyři celky. Úterní večer nabídl úvodní střet mezi Manchesterem City a Realem Madrid, ve středu pak Liverpool poměří síly s Villarrealem.

Manchester City přivítal na své půdě Real Madrid a diváci se dočkali úvodní trefy již ve druhé minuty, kdy domácí poslal do vedení De Bruyne. Belgický reprezentant podle listu ESPN zaznamenal nejrychlejší gól v historii semifinále Ligy mistrů. Na jeho trefu navázal v jedenáct minutě Jesus, ale Benzema ještě v první půli dokázal nížit.

Po změně stran to byli opět Citizens, kteří se dostali do náskoku a mezi střelce se zapsal Foden. O pouhé dvě minuty se sítě rozvlnily také na druhé straně po přesném zásahu Viníciuse Júniora. Divoká přestřelka ale pokračovala a další trefu oslavil v barvách domácí Silva. Benzema pak z penalty osm minut před koncem nížil na 4:3.

Středeční večer nabídl druhé semifinále letošního ročníku Ligy mistrů. Liverpool na své půdě přivítal Villarreal, který už dokázal vyřadit Juventus či Bayern Mnichov. Reds od úvodních minut dobývali defenzivní val Žlutých ponorek, ale i přes řadu slibných šancí první půle branku nenabídla.

Po změně stran pokračoval Liverpool ve svých ofenzivních snahách a konečně se dočkal vstřelení branky. Henderson odcentroval míč do vápna a Estupiňan smolnou tečí poslal domácí do vedení. O dvě minuty později zvýšil náskok Mané, který tak upravil na konečných 2:0 pro Reds.

Semifinále Ligy mistrů:

Manchester City - Real Madrid 4:3
Branky: 2. De Bruyne, 11. Jesus, 53. Foden, 74. B. Silva - 33. a 82. z penalty Benzema, 55. Vinícius Júnior

Liverpool - Villarreal 2:0
Branky: 53. Estupiňan (vlastní), 55. Mané