Novinky z tábora Blues: V hledáčku uvízlo nečekané jméno a rýsuje se i zajímavá výměna

Aktuálně třetí tým tabulky Premier League je v posledních dnech skloňován nikoliv za své sportovní úspěchy a výsledky, ale především ve spojitosti s možností příchodu nového majitele. Adeptů je celá řada, ale rozhodně by to nemělo ovlivnit ambice klubu, který chce bojovat o trofeje v Anglii i pohárové Evropě. I proto se i nadále rojí zvěsti, koho by mohl německý stratég Thomas Tuchel povolat do zbraně a komu naopak dát sbohem.

Novinky z tábora Blues: V hledáčku uvízlo nečekané jméno a rýsuje se i zajímavá výměna

Podle Foot Mercato si Chelsea brousí zoubky na alžírskou hvězdičku ve službách Manchesteru City. Někdejší součástka Leicesteru Riyad Mahrez by mohl na Stamford zamířit v létě, neboť ofenzivní stránka týmu je letos velmi tristní. Blues stále hledají adekvátní náhradu za Hazarda, který v roce 2019 odešel do Realu Madrid. Timo Werner a Christian Pulišičse neosvědčili, zatímco Mahrez v této sezóně vykázal již 21 branek ve 33 zápasech.

Dalším předmětem zájmu má být francouzský útočník Ousmane Dembélé, kterému se doposud z Camp Nou příliš nechtělo. Blaugrana jsou ale připraveni po sezóně hráče nechat jít a Blues chtějí přispěchat s lukrativní smlouvou, kterou by nešlo odmítnout. Tuchel si Dembélého vyzkoušel již v Dortmundu a věří, že by mohl být pro londýnský klub velkým přínosem.

Opačným směrem by mohl zamířit zdarma Andreas Christensen. Přestože byl pětadvacetiletý dánský bek v poslední době klíčovou tváří obrany, při jednáních o novém kontraktu shoda nalezena nebyla. Oťukávání ze strany katalánského obdivovatele jsou již v pokročilé fázi a proslýchá se, že mu má být nabídnut kontrakt v délce trvání pěti let.

Zdroj: footmercato.net