Půjde druholigové Ústí po olomouckém Benešovi? Jarolím ho zatím nekontaktoval, ale nevylučuje to...

Třinácté Ústí nad Labem zahájilo jarní druholigové boje remízou s výše postavenou Líšní a za pár dní se představí v Prostějově. Dvaačtyřicetiletý hlavní kouč David Jarolím dobře ví, že na boj ve špičce to minimálně v tomto ročníku 2021/2022 nebude.

Půjde druholigové Ústí po olomouckém Benešovi? Jarolím ho zatím nekontaktoval, ale nevylučuje to...

"Víme, že hráči, co sem přicházejí, nejdou za penězi. Nejdou sem, aby se zabezpečili, ale aby nám pomohli v boji o zachování klubu. Ale mají šanci se ukázat a jít dál. Rozpočet je nízký, ale na druhou stranu je to druhá liga, profesionální soutěž. Chceme pracovat, chceme hrát fotbal. Ani já nekoukám na finance, za jakých pracuju, podmínky na trénování jsou ovšem perfektní, hráči se tady mohou zdokonalovat a výkonnostně růst," přednesl bývalý český reprezentant, jehož slova nabídl web aktualne.cz.

Vedení severočeské značky by rádo pracovalo s místními rodáky, jimž by se nebránilo ani v posledních letech kariéry. "Tak by to mělo i být, vztah ke klubu je důležitý. To je všude na světě stejné, jde o správný slogan. Víme, kdo se tu naradil a začínal s fotbalem. Zkušení borci by se nám i hodili, máme spoustu mladíků, kteří by potřebovali usměrnit. Není to však jednoduché," upozornil na portálu aktualne.cz bývalý záložník Hamburku, Bayernu, Norimberku i Evianu.

Ústeckým rodákem je i třiatřicetiletý stoper Vít Beneš, který v současnosti na Andrově stadionu nepatří mezi nepostradatelné a od startu sezony se v základní sestavě ocitl jen dvanáctkrát. Smlouvu má navíc už jen letos do června. Neosloví Ústí právě i někdejšího zadáka Jablonce či Kladna, jenž má za sebou minulost v maďarském prostředí? "Zatím jsme ho nekontaktovali. Ale uvidíme. Každý má nějakou finanční situaci, i to musíme brát v potaz," zakončil na aktualne.cz mladší ze synů Karla Jarolíma, jenž nedávno skončil v Mladé Boleslavi.

LK37? Štajner s Pilným by ho prý propleskli a v renomované zahraniční soutěži by byl nadšený z tribuny

Zdroj: aktualne.cz