Pět let hrál Smola přes bolest, ale teď končí. Do jakého odvětví třiatřicetiletý útočník zapluje?

Bohemians Praha, Ústí nad Labem, Teplice, Opava, Baník Ostrava a rumunský Gaz Metan Medias. Toť kluby, za které si během své profesionální kariéry zahrál urostlý forvard Tomáš Smola.

Pět let hrál Smola přes bolest, ale teď končí. Do jakého odvětví třiatřicetiletý útočník zapluje?

Další štace už ovšem třiatřicetiletý útočník nepřidá, neboť byl nucen předčasně ukončit svou profesní dráhu na nejvyšší úrovni. Důvodem je čtvrtý stupeň artrózy kolene.

"Pět let jsem hrál přes bolest. V létě jsem byl na operaci, ale už to bylo špatný. Nikdy jsem se na nic nevykašlal, to nebyl můj styl. Nicméně koleno mě bolelo i bez tréninku, takže jsem se rozhodl skončit," vysvětlil svůj krok Smola, jehož vyjádření nabídl server isport.blesk.cz.

Jeho konec ovšem neuspíšilo pouze zdraví, ale také finanční trable jeho posledního chlebodárce z východu Evropy. V Rumunsku pak stejně odehrál jen 123 minut čistého času.

V nejbližší budoucnosti by se rád věnoval rodinné firmě. "Neměl jsem strach o to, co budu dělat. Nastoupil jsem k tátovi, zabýváme se stavebnickými pracemi. Mám na starosti například přípravu materiálu," přiblížil na stránkách Deníku Sport Smola, jenž nebude ve zlém vzpomínat ani na Ostravu, ani na Opavu, s níž se mu podařilo triumfovat ve FNL a také se ocitnout ve finále domácího poháru.

Nové přírůstky v mládežnických strukturách Slavie? Slovák, Řek i dva zástupci Saudské Arábie

Zdroj: isport.blesk.cz