Prodloužení trenérského života? Koubek bude zvažovat 4 atributy. Manželka si ale přeje jeho konec v Hradci...

V sedmdesáti letech je Miroslav Koubek nejstarším trenérem zdejší prvoligové branže. A byť jeho Hradec otevírá jaro v Plzni, se kterou se před necelými sedmi lety radoval z ligového primátu, žádnou pikantnost už to pro něj nemá...

Prodloužení trenérského života? Koubek bude zvažovat 4 atributy. Manželka si ale přeje jeho konec v Hradci...

"Musím konstatovat, že nějakou extra motivaci nemám. Pro mě je to v tuto chvíli ligové utkání venku na půdě favorita a těžkého soupeře. Samozřejmě se těšíme. Zápas v Plzni je vždycky dobrá konfrontace, kdy si my jako nováček můžeme ověřit, jak na tom jsme po pauze. Jsou favoritem, to je jasné, ale předem nic není ztracené. Začíná zápas od 0:0 a my se tam pokusíme uspět. Není důvod si myslet, že to není možné," burcoval východočeskou kabinu odborník, jenž v minulosti vedl také Slavii, Mladou Boleslav, Bohemians nebo Baník.

Sedmé místo je pro votroky velmi lichotivé. Tím spíš, že jsou ve Fortuna:lize nováčky. "Cíl je takový, že bychom se chtěli udržet ve střední skupině. Je to tam rozdíl pár bodíků. Jsou za námi velké ryby jako Liberec, Budějovice nebo Olomouc. Nemyslíme na první skupinu, jsme si vědomi, že jsme jeli trošku nad plán. Realita udržení ve střední skupině by měla být náš cíl a chceme mu věřit. Střední skupina je našlapaná a skupina o záchranu není daleko, jenom šest bodů. Určitě nás čeká horké a těžké jaro. Nemáme nějak lehký los. Hrajeme venku u ohrožených mužstev, doma máme pět zápasů, ale z toho jeden je favorizovaná Slavia, další Mladá Boleslav, což není žádný domácí zápas. Dobře víme, že ještě není vyhráno a musíme udělat spoustu bodů," ozřejmil na stránkách ČT Sport velezkušený odborník, jehož mužstvo hraje domácí zápasy v Mladé Boleslavi.

Před pár měsíci také naznačil, že by mohlo jít o poslední sezonu jeho dlouhé trenérské kariéry, kterou rozjížděl před necelými čtyřmi dekádami. Podle jeho slov budou rozhodovat čtyři záležitosti. "V zimní přípravě jsem říkal, že se na tom nic nemění, ale také jsem prohlásil nikdy neříkej nikdy. Musím počkat sám na sebe, v jakém budu stadiu za čtyři měsíce. Musím počkat, jaký bude sportovní výsledek Hradce na jaře a jaký bude kádrový stav. Pokud bude mít Hradec zájem a zvládneme to, tyto hlavní tři atributy budu zvažovat. Ještě čtvrtý atribut je moje manželka, která se na prodloužení smlouvy tváří negativně. Už má připravený velký kufr a začíná ho plnit. Uvidíme," uzavřel serverem ceskatelevize.cz citovaný stratég, jehož trenérská minulost zavála také do Německa či Číny.

Červenka mění Vlašim za Duklu. Na Julisce doufají, že bude produktivní a zúročí své zkušenosti...

Zdroj: ceskatelevize.cz