Plzeň si v generálce zastřílela proti Chrudimi, o čtyři góly dokázal zvítězit i Zlín

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli generálku na ligové jaro, když v posledním přípravném utkání před začátkem jara porazili doma Chrudim 4:0. Dva góly vstřelil záložník Pavel Šulc, který tak dost razantně odpověděl na spekulace, že ho šéf viktoriánů Adolf Šádek nabídl za 30 milionů Slavii.

Plzeň měla proti Chrudimi herní převahu a udeřila už po 20 minutách, kdy po dorážce Chorého hlavičky skóroval Havel. Po změně stran pak právě po Havlově centru zvýšil náskok Šulc, který se trefil i na samém konci utkání. Mezitím se prosadil také další náhradník Kaša.

"Na to, že má Chrudim starosti o záchranu ve druhé lize, hrála velmi dobře a organizovaně. Byl to nepříjemný soupeř," uznal asistent trenéra Plzně Pavel Horváth.

Západočeši tak zakončili zimní přípravu s bilancí čtyři výhry, jedna remíza a jedna porážka při skóre 20:2.

Západočeši zakončili zimní přípravu s bilancí čtyři výhry, jedna remíza a jedna porážka při skóre 20:2. Do druhé části ligového ročníku vstoupí Plzeň příští neděli doma proti nováčkovi Hradci Králové.

"Hodnotit se bude podle výsledků na jaře. Nechci říct, že je jedno, jak výsledky vypadají, ale jde o to, aby mužstvo bylo připraveno na jarní část. A já věřím tomu, že jsme připraveni," prohlásil Horváth.

Výsledek 4:0 uhrál i Zlín v zápase se Senicí. Od 65. do 88. minuty se trefili Dramé, Simerský, Chwaszcz a Janetzký. Jedenáctý tým tabulky, který příští neděli přivítá Liberec, ve čtyřech duelech zimní přípravy udržel neporazitelnost.

Viktoria Plzeň - MFK Chrudim 4:0 (1:0)