Plzeň uspěla i v třetím přípravném utkání, přišla však o Beaugulea. Výhru slaví také Hradec či Jablonec

Ve vítězném trendu, a to navíc bez inkasované branky, pokračuje Viktoria Plzeň, která porazila Ústí nad Labem.

Výhra za cenu oběti, tak by se dal nazvat úspěch, jehož Viktoria dosáhla na severu Čech. V přípravě proti Ústí se ihned v první minutě prosadil Sýkora, ale jen o devět minut později musel ze hřiště Jean-David Beauguel.

Francouzský útočník si sám řekl o střídání kvůli zranění, které se patrně bude týkat stehenního svalu. Bolestivá grimasa navíc nevěstila nic dobrého, a tak jej klub jistě ještě pošle na předběžné lékařské vyšetření. Průměrná doba absence u takového zranění bývá 6-8 týdnů.

Do prvního přípravného zápasu se dostalo Slovácko, které si poradilo s třetiligovou Kroměříží vysoko 5:1. Tuto výhru řídili Daníček, Vecheta a Sadílek.

Slibné výsledky zaznamenali hráči Hradce Králové či Jablonce. První zmíněný celek vyzrál 3:0 nad Chrudimí, druhý pro změnu 3:1 nad Bohemians.

Přípravné zápasy:

Bohemians Praha 1905 – FK Jablonec 1:3 (62. Koubek – 38. Houska, 69. Kratochvíl, 87. Ali-Abubakar)
FK Varnsdorf – FK Mladá Boleslav 1:3 (34. Velich – 19. Ladra (pen.), 22. Preisler, 59. Mašek)
FC Baník Ostrava – 1. SK Prostějov 0:2 (60. Bartolomeu, 67. Bartolomeu)
FC Viktoria Plzeň – FK Ústí nad Labem 1:0 (1. Sýkora)
SK HS Kroměříž – 1.FC Slovácko 1:5 (30. Daníček (pen.), 70. Vecheta, 81. Sadílek, 86. Sadílek)
FC Zbrojovka Brno – FC Fastav Zlín 3:3 (16. Ševčík, 42. Rogožan, 54. Kohoutek – 27. Poznar, 63. Hellebrand, 85. Bobčík)
MFK Karviná – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:3 (52. Zych – 5. Staš (pen.), 21. Káčeřík, 67. Voško (pen.))
FC Hradec Králové – MFK Chrudim 3:0 (42. Novotný, 87. Jurčenko, 90. Kateřiňák)