Aldin se v Uherském Hradišti učí od Kadlece s Petrželou. Na čem všem ještě musí talent Slovácka zapracovat?

V prvním týmu Slovácka se v těchto dnech pokouší prorazit také devatenáctiletý záložník s iráckými kořeny Ibrahim Aldin, jenž na podzim operoval v MSFL.

Aldin se v Uherském Hradišti učí od Kadlece s Petrželou. Na čem všem ještě musí talent Slovácka zapracovat?

Do Uherského Hradiště přišel minulé léto ze Zbrojovky Brno, kde strávil mládežnická léta. "Teď si užívám přípravu s ligovým áčkem a udělám vše proto, abych se v kabině A-týmu udržel," informoval na webu fcslovacko.cz nový svěřenec Martina Svědíka.

Jaké má přednosti a na čem musí ještě zapracovat? "Nedostatků je samozřejmě mnoho a snažím se na nich stále pracovat. Bránění, přepínání z ofenzivy do defenzivy, obecně hlavně defenzíva a síla, to jsou v dnešním fotbale důležité atributy a snažím se na nich pracovat. Co se týče předností, tak si myslím že mám dobrou střelu a obecný přehled na hřišti, ale určitě to může být lepší, což vidím teď v přípravě s A-týmem, všechno je mnohem rychlejší a nemám tolik času, musím mít méně dotyků s míčem, takže je stále na čem makat," ozřejmil na fcslovacko.cz talentovaný mladík.

Skok mezi třetí ligou a Fortuna:ligou je opravdu znát. "Pro mě určitě výborná zkušenost. Můžu se učit od velkých osobností, hráčů s velkým množstvím zkušeností, jako je Michal Kadlec nebo Milan Petržela. Určitě je to oproti mládežnickému fotbalu úplně jiná úroveň. Snažím se tomu co nejlépe přizpůsobit a držet se pokynů od pana trenéra Svědíka. Tréninky jsou opravdu hodně náročné, ale snažím se to plnit a jsem vděčný, že tady můžu být," vzkázal Aldin.

Jeho nejbližší cíl je stabilní prvoligová příslušnost. "Mým nejbližším cílem je udržet se v kádru a hrát první českou ligu. Pak samozřejmě mám i vzdálené cíle a sny. Jednou bych chtěl hrát třeba v Anglii, ale k tomu mě čeká ještě dlouhá cesta plná tvrdé práce," vyprávěl fanouek Cristina Ronalda, jehož oblíbeným klubem je Real Madrid.

Budoucí velkoklub pro Schicka? Paříž by byla nesmysl, líbil by se mi v Manchesteru City, říká Koller a svá slova i vysvětluje..

Zdroj: fcslovacko.cz