Táborsko zvládlo duel s Prostějovem, Vlašim s Opavou si zastřílely, Příbram ztratila dvougólový náskok

V sobotním programu dvanáctého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bylo na programu pět utkání. Původně jich bylo šest, ale Varnsdorf musel požádat Lišeň o odložení utkání z důvodu výskytu strašáka všech fotbalistů - koronaviru. V dopoledních sobotních kláních Brno potvrdilo vedoucí postavení ve druhé lize a z Třince si odvezlo všechny tři body. Stejně tak si body odvezlo z Julisky i Ústí nad Labem. Naopak Příbram, která měla utkání ve svých kopačkách ztratila v Chrudimi dvougólový náskok a má pouze bod. Ve zbývajících dvou záasech si zastřílely Opava s Vlašimí. Ty nasázely svým soupeřům šest, respektive pět gólů. Táborsko udolalo Prostějov.

Třinec - Zbrojovka Brno

I když měli fotbalisté brněnské Zbrojovky v úvodních třiceti minutách zápasu s Třincem míč na svých kopačkách více, do žádné pořádné situace se nedostali. To se zmnilo až po faulu brankáře Třince Adamušky, který zastavil Přichystala ve vápně jen za cenu faulu. K míči se postavil kanonýr Jakub Řezníček, který poslal Brno do vedení. Třinec mohl hned v zápětí srovnat, ale brankář Flodera se ukázal proti Labajovu pokusu v dobrém světle. I ve druhé půli se snažili tvořit hru především fotbalisté hostujícího Brna, ale pojistku v podobě druhého gólu ne a ne přidat. To je mohlo mrzet, protože v závěru utkání přišel lehký tlak Třince. Ani tomu se však nepovedlo vstřelit gól, takže si suverenní Zbrojovka vysloužila v cest za návratem do prní ligy další tři body. Před rezervou Sparty Brno vede již o sedm bodů.

Dukla Praha - Ústí nad Labem

Trápící se Dukla byla od úvodního hvizdu lepším týmem, měla více balón na svých kopačkách, lépe kombinovala  a dostávala se do šancí. Byli to ovšem hosté z Ústí, kteří oslavili úvodní branku. V jednatřicáté minut totiž Emmer ustál důležitý souboj s jedním z obránců a po samostatném úniku střelou zpoza vápna nedal Filipu Radovi v brán Dukly žádnou šanci. I když se ve druhé půli Dukla tlačila minimálně za vyrovnáním, do pořádné brankové šance se nedostala a z Julisky tak odjíždějí Severočeši se třemi body. Ti zvítězili již podruhé za sebou. Naopak Dukla pokračuje v matných výkonech z posledních kol. Příští zápas navíc hraje Dukla s rezervou Sparty.

Chrudim - Příbram

V souboji celků ze dna tabulky Fortuna:národní ligy přijela Příbram na hřiště Chrudimi. A hosté začali zápas výtečn. U ve třetí minutě se z gólu totiž radoval Daniel Procházka, který v pokutovém území a míč zakončil přímo do pravé šibenice. mimo dosah brankáře. Pět minut před koncem poločasu navíc dostal hosty do dvoubrankového vedení Stefan Vilotić. Chrudim ovšem do druhé půle prostřídala, což se záhy ukázalo jako dobrá volba. Nejprve totiž v jednapadesáté minutě půle Petr Rybička našel v pokutovém území prudký centr Pavla Sokola z levé strany a střelou z první propálil gólmana. O devět minut pozdji navíc Surmajovi bez problému uklidil do odkryté brány další Sokolův centr. O když se po vyrovnávací brance fotbalisté Příbrami snažili urvat vedení opět na svou stranu, už se jim to nepovedlo.

Vlašim - Vyškov

Suverenní výkon podala Vlasšim v souboji s Vyškovem, tedy dvou vyrovnaných celků ze středu druholigové tabulky. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a lépe než hosté. Jejich převaha nesla ovoce a v 11. minutě měli domácí výhodu v podobě pokutového kopu po faulu hostujícího obránce na Jakuba Křišťana. Penalty Blecha bez problému proměnil. I nadále měli domácí fotbalisté převahu a devětadvacáté minutě už vedli 2:0. Bylo to poté, covyškovský Martin Šustr při rozehrávce doslova namazal míč na kopačku Tomáši Rigovi, jenž nikým neobtěžovaný zvýšil vedení svého týmu. Těsně před poločasem snížil krásnou ranou do šibenice střelou z přímého kopu Patrik Slaměna. Druhá část utkání však patřila už jen domácím fotbalistům. V 51. minutěproměnil v gól povedenou kombinaci svého týmu Blecha. Anebylo to vše. O devět minut později využil aktivity domácích Alijagič a šest minut před koncem přidal pátý gól Středočechů Marek Červenka povedenou střelou z hranice velkého vápna.

Opava - Viktoria Žižkov

Jasného vítěze měl souboj trápících se mužstev mezi Opavou a Viktorií Žižkov. Slezané se dostali do vedení už v 11. minutě, kdy Denis Darmovzal využil bleskurychlý protiútok. Ve 25. minutě se Žižkovu nicméně povedlo vyrovnat poté, co Augusto Batioja nejprve trefil domácího brankáře, který ale míč před sebe pouze vyrazil a Batioja na druhý pokus dorazil odražený míč do brány. Poté už ale dominovali na hřišti jen a pouze domácí fotbalisté. Těm nejprve ve 32. minutě vrátil jednogólové vedení Lukáš Holík a poté již nastala gólová druhopoločasová smršť Opavy, která pražskému celku nasázela další čtyři branky a vyprovodila ho na Žiřkov s šestigólovou nadilkou.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, 12 kolo:

FK Fotbal Třinec - FC Zbrojovka Brno 0:1 (0:1)
Branky: 35. Řezníček z pen.

FK Dukla Praha - FK Ústí nad Labem 0:1 (0:1)
Branky: 31. Emmer.

MFK Chrudim - 1. FK Příbram 2:2 (0:2)
Branky: 51. Rybička, 60. Surmaj – 3. D. Procházka, 40. Vilotić.

FC Sellier & Bellot Vlašim - MFK Vyškov 5:1 (2:1)
Branky: 11. Blecha z pen., 28. Rigo, 51. Blecha, 60. Alijagić, 84. Červenka – 43. Slaměna.

SFC Opava - FK Viktoria Žižkov 6:1 (2:1)
Branky: 12. Darmovzal, 32. Lukáš Holík, 59. Kadlec, 68. Pikul, 85., 86. Kramář – 25. Batioja

Táborsko - Prostějov 1:0 (1:0)