Tři zápasy s čistým kontem. Pozorná jednička jednadvacítky z Manchesteru United byla Suchopárkem chválena

Tři výhry, tři čistá konta, skóre 6:0 a vedení ve skupině. České jednadvacítce pod novým koučem Janem Suchopárkem se start do nového kvalifikačního cyklu jednoznačně povedl.

Tři zápasy s čistým kontem. Pozorná jednička jednadvacítky z Manchesteru United byla Suchopárkem chválena

Naposledy se ze tří výher na úvod kvalifikace radoval Jakub Dovalil v roce 2009. "Věřím, že Kuba má z nás radost. Jsme bývalí spolupracovníci a kamarádi. Ale jsme teprve na začátku kvalifikace a čekají nás těžší utkání. Musíme chtít výkony posouvat. Nicméně je příjemné, že se nám opět podařilo vyhrát, ale úplně ideální bude, až si na konci kvalifikace budeme moct říct, že postupujeme na Euro z prvního místa," pronesl vicemistr Evropy z roku 1996.

Suchopárek možná kapku překvapil tím, že dal od první minuty devatenáctiletému útočníkovi sparťanského béčka Václavu Sejkovi, jenž zatím nasázel v druholigové sezoně čtyři branky. "Podal velice dobrý výkon. Škoda, že jej nevyšperkoval gólem. Jednu branku dal, ale nebyl uznán pro ofsajd. Měl další dvě nebo tři příležitosti, ale neproměnil je. Jinak ale splnil vše, co jsme od něj chtěli a ukázal, že do týmu patří právem,“ doplnil dvaapadesátiletý odborník, jehož slova vyšla na webu repre.fotbal.cz.

Nula vzadu opět šla za jednadvacetiletým Matějem Kovářem z Manchesteru United. "Soupeř měl dvě, možná jednu velkou šanci, kterou Matěj velice dobře vytěsnil vedle. Ostatní střely byly hlavně ze střední vzdálenosti, ale Matěj byl pozorný a vše pochytal,“ chválil bývalý zadák Slavie či Štrasburku, který jedním dechem ocenil i celou obranu. "Je vidět, že hráči dobře plní defenzivní úkoly, ale není to naše doména. Chceme vynikat hrou dopředu. Ve druhém poločase naši středoví hráči vypínali, což dostalo Kosovo zpátky do hry. Tam se musíme zlepšit. Ale měli jsme spoustu příležitostí, které jsme bohužel nevyužili. Mohli jsme dohrávat zápas klidněji," uzavřel na fotbal.cz nástupce Karla Krejčího, jehož mužstvo si vystřihne odvetu s Kosovem již za pár dní v Českých Budějovicích.

Podcast: Velký problém United. Zaslouží si Salah peníze snů?

Zdroj: fotbal.cz