Mbappe přiznal, že chtěl v červenci opustit PSG. Sportovní ředitel klubu obvinil Real z nekalých praktik

Vítěz titulu mistra světa z roku 2018 Kylian Mbappe konečně promluvil o své nejisté budoucnosti v Paris Saint-Germain a zájmu Realu Madrid, do kterého měl podle „zaručených spekulací“ v létě odejít. Mbappe skutečně potvrdil, že klubu oznámil, že chce odejít.

Mbappe přiznal, že chtěl v červenci opustit PSG. Sportovní ředitel klubu obvinil Real z nekalých praktik

Španělský velkoklub skutečně v uplynulém přestupovém období poslal do Francie za Mbappeho několik nabídek za jeho služby, ale k dohodě mezi kluby nakonec nedošlo.

Konečná nabídka madridského giganta za francouzského útočníka údajně měla být ve výši 220 milionů euro. PSG odchod hvězdného forwarda ale zamítlo, a to i přestože měl Mbappe údajně odmítnout na Parc des Princes podepsat novou smlouvu. To ale fotbalista popřel. „Říkalo se, že jsem odmítl šest nebo sedm nabídek na prodloužení smlouvy; že už nechci s Leonardem diskutovat, což absolutně není pravda. Požádal jsem proto o odchod, protože od chvíle, kdy jsem nechtěl prodloužit, jsem chtěl, aby měl klub peníze za přestup. Aby za mě mohl získat kvalitní náhradu,“ cituje server Goal.com Mbappeho slova.

„Je to klub, který mi hodně dal a byl jsem v něm šťastný. Čtyři roky jsem zde strávil a stále tu jsem. Oznámil jsem to dostatečně brzy, aby klub mohl reagovat. Chtěl jsem se dohodnout. Zároveň jsem ale uvedl, že pokud nechtějí, abych odešel, tak zůstanu,“ dodal současný parťák Lionela Messiho ve francouzském klubu.

I sám sportovní ředitel PSG Leonardo přiznal, že Mbappe požádal o letní přestup na Santiago Bernabeu. Zároveň funkcionáře Bílého baletu obvinil, že chtěli rebelujícího útočníka získat nekalými praktikami.

Server Goal.com rovněž uvádí, že má dvaadvacetiletý útočník údajně povoleno dohodnout se v lednu s potenciálními zájemci. Právě Real Madrid je v případném přestupu první na řadě.

Zdroj: Goal.com

Hattrick: Vše o pohárech a českých soupeřích