Do Anglie na fotbal? Tyto věci si budete muset zařídit

Chcete zažít atmosféru anglického ligového utkání, ale nejste si jisti, co všechno si budete muset obstarat? Zejména s ohledem na brexit a covid-19 nejde o úplně jednoduchou záležitost. Přinášíme proto článek s hlavními body, které nesmíte opomenout.

Do Anglie na fotbal? Tyto věci si budete muset zařídit

Nejprve potřebujete lístky – není to tak snadné, jak to zní

Anglická Premier League je pravděpodobně nejatraktivnější národní fotbalovou soutěží světa a tomu odpovídá i zájem o vstupenky na jednotlivé zápasy. Pro veřejnost je v prodeji jen menší část vstupenek, některé kluby dokonce prodávají lístky již jen členům oficiálního fanklubu. Můžete se sice stát jedním z nich, členství je však placené, což dále navyšuje cenu lístku. Ta se také liší dle místa na tribuně či atraktivity zápasu.

Obecně tak lze říct, že relativně dostupné jsou lístky na zápas dvou méně atraktivních soupeřů. Získat vstupenky na šlágr sezóny může být naopak poměrně problém. Pokud máte dostatek financí, můžete si koupit prémiové vstupenky do exkluzivních částí stadionu, s poptávkou po nich pravděpodobně snáze uspějete.

Jako první věc tedy vždy řešte lístky samotné, až následně další věci zmíněné v tomto článku.

Pozor na dopravu a ubytování

Ať už se do Anglie vydáte letecky, autobusem, či autem, nejde o banální záležitost. Spoje veřejné dopravy vinou pandemie značně prořídly, pro jízdu autem je Anglie poměrně daleko, cesta autobusem zase trvá dlouho a je značně nepohodlná. K tomu započtěte, že v Anglii se jezdí vlevo, což je pro kontinentální Evropany poměrně problematické. Je tedy nasnadě, že silniční doprava při cestě do Spojeného království nebývá častou volbou. Letecké spoje zase může být těžké zkombinovat s datem zápasu, celý výlet se tak snadno prodraží o „mrtvé“ dny, kdy budete muset nejprve po příletu čekat na zápas a po něm zase na odlet.

Nejlepší tedy pravděpodobně je spojit sportovní zážitek s několika dny v Anglii a naplánovat si tam dovolenou s přáteli či rodinou. Letecká doprava je tudíž jasnou volbou. Pamatujte na to, že taková akce už může vyjít na desítky tisíc korun, a proto se vám může hodit rychlá půjčka.

Raději s klidem v hlavě – pojištění

Nezapomeňte na pojištění všech rizik spojených s cestou do zahraničí. Samozřejmostí by mělo být především cestovní pojištění, kryje totiž případné zdravotní výlohy, ztrátu nebo odcizení vašeho majetku či vámi způsobené škody.

V případě cesty autem si ověřte, že máte platné povinné ručení, hodit se vám může i připojištění automobilu pro cestu do zahraničí, případná porucha vám pak nečekaně nenavýší rozpočet na celé dobrodružství.

Jak je to s cestováním do Anglie?

Ani po brexitu nepotřebujete kvůli několikadenní návštěvě Velké Británie vízum, od října roku 2021 se už ale na britských hranicích neobejdete bez cestovního pasu. Ověřte si tedy jeho platnost a případně ihned zažádejte o nový. Kompletní informace ohledně cestování do Spojeného království po brexitu, podobně jako podrobné informace o aktuálně platných povinnostech spojených s covidem-19 naleznete na stránkách Ministerstva zahraničí České republiky.