Brněnské derby okusilo i fanoušky na hrací ploše, Žižkov si dělil body s Ústím

Fotbalisté Příbrami mají problém. Z posledních pěti utkání vyhráli jen to pohárové na hřišti pražské Admiry, ve druhé lize se však trápí. A potvrdili to i v sobotu, kdy doma padli 0:2 s B-týmem Sparty.

Příbram sice proti rezervě Sparty nepředvedla až tak špatný výkon, jenže co z toho, když z utkání vyšla opět naprázdno. A to i střelecky, když jediné góly duelu dokázali vstřelit hosté. Konkrétně mladíci Kozák se Sejkem, kteří tak zařídili cennný bodový import ze středních Čech.

Jen remízu 1:1 uhrála v sobotu Opava, jež v ofenzivně laděném zápase nedokázala porazit Chrudim. V 54. minutě se sice zblízka trefil Tiéhi, o dvacet minut později ale srovnal krok nešťastný vlastenec Rychlého. I Opava tak stejně jako Příbram zatím v druhé lize dokázala vyhrát pouze jedno utkání.

Ve třetím sobotním zápase pak v souboji "sparťanských trenérů" porazil Prostějov Jiřího Jarošíka 3:1 Třinec Franze Straky.

Pikantní duel nabídlo páté kolo FNL během svého nedělního programu. Brněnské derby nakonec ovládla Zbrojovka, ale utkání narušili i fanoušci Zbrojovky, kteří v závěru vtrhli na hrací plochu. Skóre otevřel krátce po změně stran Hladík, ale domácí Líšeň reagovala trefou Ševčíka. Až v nastaveném čase vrátil hostům vedení Řezníček.