Skvělý výkon! Jablonec rozebral 5:1 Žilinu a je jednou nohou v Evropské konferenční lize

Fotbalisté Jablonce rozstříleli doma v úvodním duelu 4. předkola Evropské konferenční ligy Žilinu 5:1. Rozhodnuto bylo už po první půli, kdy dvakrát skóroval Miloš Kratochvíl, na něhož pak navázali Martin Doležal a Jakub Považanec. Za hosty snížil v 75. minutě Taofiq Jibril, o čtvrt hodiny později stanovil konečný stav střídající Jakub Martinec.

Hráči Jablonce šli do vedení už po deseti minutách. Houskův centr do vápna Pilař hlavou sklepl na Kratochvíla, který propálil brankáře Petráše. Ve 22. minutě pak přidal Kratochvíl druhý zásah, když Krobův pas na bližší tyč usměrnil do sítě.

Jablonečtí pokračovali ve výtečných výkonech a do konce poločasu ještě dvakrát udeřili. V 41. minutě po Holíkově přihrávce kapitán Doležal prostřelil hostujícího gólmana a mimořádně povedenou první půli pak trefou v nastavení korunoval slovenský záložník Považanec.

V 65. minutě Pilař zpětnou přihrávkou našel Kratochvíla, jehož pohotové zakončení skončilo těsně vedle. O 10 minut později snížil prudkou ranou z šestnáctky Jibril. Poslední slovo měl však střídající Martinec, který hlavou upravil na 5:1.

FK Jablonec - MŠK Žilina 5:1 (4:0)

Branky: 10. a 22. Kratochvíl, 41. Doležal, 45.+1 Považanec, 90. Martinec - 74. Jibril. Rozhodčí: Kehlet - Hummelgaard, Sörensen (všichni Dán.). ŽK: Pleštil, Pilař, Holík - Bičachčjan, Sluka, Anang, Fazlagič, Rusnák. Diváci: 4378.

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Považanec (84. Hübschman) - Pleštil (75. Malínský), Houska, Kratochvíl (80. Martinec), Pilař (79. Smejkal) - Doležal (84. Čvančara). Trenér: Rada.

Žilina: Petráš - Rusnák, Minárik, Kiwior, Anang - Gono (46. Slebodník), Fazlagič, Bičachčjan - Kaprálik (46. Sluka), Jibril (80. Jambor), Ďuriš (81. Goljan). Trenér: Staňo.