Plzeň si zajistila postup až v penaltovém rozstřelu, Jablonec dostal lekci i na půdě Celtiku

Čtvrteční den nabídl další dva české zástupce v boji o pohárovou Evropu. Zatímco Plzeň doma vyzvala The New Saints, Jablonec odcestoval do bouřlivého prostředí skotského Celtiku. Oba účastníci Fortuna Ligy museli dohánět dvoubrankové manko, pokud chtěli živit svou naději na postup.

Plzeň úvodní duel na Ostrovech prohrála 2:4, ale ani na své půdě nezačala dobře. Již ve čtvrté minutě poslal hosty do vedení Robles, který dorážel vyražený míč. Viktorie se však nevzdávala a celou první půli potvrzovala roli favorita, i když se trápila v koncovce.

Po změně stran se přeci jen dočkala, když se o vyrovnání postaral Bucha. Plzeň dál soupeře tlačila, což přineslo ovoce v 85. minutě. Janošek našel svým centrem Chorého, který hlavou vymetl pravý horní roh. Závěrečný tlak pak donutil hosty opět chybovat a Beuguel poslal utkání do prodloužení.

V tom byla nebezpečnější Plzeň, která ve druhé půli překonala i brankáře Harrisona, ale střelecký pokus Chorého byl posouzen jako ofsajd. Rozhodovat musel až penaltový rozstřel, ve kterým byl český zástupce úspěšnější.

Dvoubrankové manko chtěl odmazat i Jablonec, ale horká půda skotského soupeře na něj dolehla. Celtik udělil českému zástupci krutou lekci a pokračoval v dominanci, kterou před týdnem demonstroval na jeho půdě.

Skóre se měnilo již během první půle, kdy poslal domácí do vedení Turnbull. Autor úvodní trefy se prosadil i po změně stran a v 73. minutě pak Forrest upravil na konečných 3:0 pro tým z Glasgow.

3. předkolo Konferenční ligy

Viktoria Plzeň - The New Saints 4:1 (4:1 pen.)
Branky:
56. Bucha, 85. Chorý, 90+1 Beauguel - 4. Robles

Astana - KuPS Kuopio (Fin.) 3:4 (2:0), první zápas: 1:1, postoupilo Kuopio
Karabach - AEL Limassol 1:0 (0:0), první zápas: 1:1, postoupil Karabach
Bodö/Glimt (Nor.) - Priština 2:0 (1:0), první zápas: 1:2, postoupil Bodö/Glimt
Rubin Kazaň - Čenstochová 0:1 po prodl., první zápas: 0:0, postoupila Čenstochová
Molde - Trabzonspor 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), na pen. 3:4, první zápas: 3:3, postoupil Trabzonspor

Branky: 26. a 55. Turnbull, 73. Forrest

Alaškert - Kajrat Almaty 3:2 po prodl. (2:2, 1:1), první zápas: 0:0, postoupil Alaškert
HJK Helsinky - Neftči Baku 3:0 (0:0), první zápas: 2:2, postoupil HJK
Žalgiris Vilnius - Mura 0:1 (0:1), první zápas 0:0, postoupil Mura
Anorthosis Famagusta - Rapid Vídeň 2:1 (1:0), první zápas 0:3, postoupil Rapid
St. Johnstone - Galatasaray Istanbul 2:4 (1:1), první zápas: 1:1, postoupil Galatasaray