Plzeň si zadělala na malér, Celtic si na Střelnici s chutí zastřílel, Jablonci se tak postup oddálil

Jablonec doma přestřelku se Celticem nezvládl a první zápas 3. předkola Evropské ligy prohrál 2:4. V odvetě však úplně bez šance není, protože UEFA zrušila pravidlo o gólech vstřelených na hřištích soupeře. Plzeň ve Walesu minutu před koncem základní hrací doby prohrávala 0:4, nakonec se přece jen vzchopila a domů si odváží prohru 2:4.

Celtic na Střelnici začal aktivněji a ve 12. minutě otevřel skóre střetnutí Abada. Krátce na to v 16. minutě zvyšoval na 2:0 pro hosty Furuhashi a s Jabloncem to vypadalo velmi zle. Naštěstí pro výběr Petra Rady za minutu snížil na Pilař. Domácí brankář Hanuš ještě vytáhl dva výborné zákroky.

I druhý poločas v Jablonci nabídl přesné zásahy. V 64. minutě hostující Forrest vrátil Celticu dvougólové vedení, domácím se podařilo snížit v 85. minutě šťastným gólem, který si dali hosté sami, míč putoval do sítě od Bittona. Jenže Celtic přece do Skotska odváží dvougólový náskok, když se v 90. minutě prosadil Christie.

České kluby na evropské scéně:

Evropská liga – 3. předkolo:

FK Jablonec - Celtic Glasgow 2:4 (1:2)
Branky: 17. Pilař, 85. vlastní Bitton - 12. Abada, 16. Furuhaši, 64. Forrest, 90. Christie
Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Komurcuoglu (všichni Tur.)
ŽK: Surzyn, Zelený – Taylor
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Zelený, Krob - Považanec (86. Hübschman) - Pleštil (73. Malínský), Kubista (86. Čvančara), Kratochvíl (73. Houska), Pilař (78. Holík) - Doležal. Trenér: Rada
Celtic: Hart - Ralston, Bitton, Starfelt, Taylor - Soro, Turnbull (65. Christie), McGregor - Abada (65. Rogic), Furuhaši (65. Édouard), Forrest. Trenér: Postecoglou

Konferenční liga – 3. předkolo:

The New Saints - Plzeň 4:2 (2:0)
Branky: 30., 53. a 76. McManus (první dvě z pen.), 19. Hudson - 89. Beauguel, 90+5. Ba Loua

Zdroj: livesport.cz