Guľova Wisla nestačila na Neapol, Barca padla se Salzburgem, Chelsea udržel nad vodou Ziyech

Wisla Kraków oslavila 115. výročí od založení klubu přátelským střetem s Neapolí a s kapitánskou páskou ji vedl exslávistický zadák Michal Frydrych, s tím, že v základu figuroval i bývalý sparťanský bek Matěj Hanousek a později se dostal do hry také žolík Jan Kliment.

Tým Adriána Guľy, který začal Ekstraklasu výhrou a remízou, díky čemuž vládne tabulce, ale na italské hosty těsně nestačil a podlehl jim 1:2. Celek SSC otáčel výsledek až ve druhém poločase, o což se postarali Politano a Machach, jenž byl v posledních letech na hodně klubových adresách, ovšem nový soutěžní ročník Serie A by už mohl zahájit na jihu Apeninského poloostrova.

AS Řím už odehrál letos v létě sedm přípravných duelů a zatím je stále bez prohry. Zatím naposledy se mu podařilo vyzrát na portugalské Belenenses, o čemž rozhodli Džeko, Zaniolo a Borja Mayoral, jemuž asistoval Mkhitaryan. Generálku na soutěžní boje sehrají svěřenci Josého Mourinha v sobotu proti Betisu Sevilla.

To Barca už má jednu letní prohru za sebou, k čemuž došlo poté, co porazila Gironu i Stuttgart. Uprostřed pracovního týdne však na katalánského obra vyzrál Red Bull Salzburg, který ho udolal poměrem 2:1 a po Atlétiku Madrid si připsal velmi cenný skalp. Rakouský šampion je vůbec rozjetý - v poslední době dokázal přehrát Dunajskou Stredu, Olympiakos, Herthu, Sturm Graz i Ried. Jediným barcelonsým střelcem byl osm minut před koncem dánský reprezentant Braitwaite.

V londýnském derby mezi Chelsea a Tottenhamem Hotspur padly čtyři branky, ovšem nevyhrál nikdo. Zatímco za Blues skóroval výhrandě Ziyech, v barvách Spurs se zapsali do střelecké listiny Moura s Bergwijnem.

Kliment šel do hry jako střídající, Hanousek a Frydrych začali v základu.

Středeční přípravné zápasy:

Chelsea - Tottenham Hotspur 2:2 (16. a 49. Ziyech - 56. Moura, 70. Bergwijn)
Salzburg - FC Barcelona 2:1 (43. Sucic, 90. Aaronson - 82. Braithwaite)
Leicester City - Villarreal 3:2 (4é. Soyuncu, 42. Barnes, 51. Perez - 76. Nino, 83. Millan)
Wisla Kraków - SSC Neapol 1:2 (6. Forbes - 67. Politano, 85. Machach)
Belenenses - AS Řím 1:3 (15. Ndour - 20. Džeko, 56. Zaniolo, 85. Mayoral)

Manchester City neměl trable ani s Blackpoolem, rozhodli stabilní Mahrez a dvougólový Gündoğan