Devátý hrací den: Outsider z Maďarska obral o dva body největšího favorita turnaje! Němci porazili Portugalce, Španělé jen remizovali

Jen den po páteční nečekané remíze 0:0 bezzubé Anglie se Skoty se na mistrovství Evropy zrodilo ještě větší překvapení. Postarali se o něj Maďaři, kteří v parádní atmosféře na stadionu v Bukurešti remizovali 1:1 s velikánem Francií. V Mnichově pak Němci otočili souboj s Portugalci a zaslouženě zvítězili 4:2. To Španělsko opět zklamalo, když uhrálo jen další remízu, tentokrát 1:1 s Polskem.

Maďarsko - Francie

Tak tohle nikdo nečekal! Fotbalisté Francie šli do utkání s fotbalovým trpaslíkem v roli jasných favoritů, navíc s výhrou 1:0 nad silnými Němci v zádech, přesto nakonec berou jenom bod.

Vinit za to mohou hlavně sami sebe. Zvlášť v první půli totiž měli několik hodně zajímavých šancí, které ale měly jednu věc společnou. A sice laxnost v zakončení, což postupně demonstrovaly všechny tři největší ofenzivní hvězdy Francouzů. Antoine Griezmann si vylámal zuby na skvělém brankáři Gulácim, Kylian Mbappé hlavou těsně minul a v tutovce neuspěl ani Karem Benzema, jenž taktéž vůbec netrefil bránu...

A jak už to tak ve fotbale bývá, přišel zákonitý test. V samém závěru první půle se totiž do brejku dostal Attila Fiola a na rozdíl od Francouzů nezaváhal, čímž celou Puskás Arénu uvedl do bodu varu.

Druhá půle pak nabídla očekávaný obrázek hry. Tedy urputný tlak Francouzů, kteří ale dlouho nedokázali překonat tuhý obranný val nažhavených Maďarů. Dokázal to z nich až Griezmann, který v 66. minutě vystřelil zemi Galského kohouta aspoň bod za remízu 1:1.

A byť ani šokující plichta Maďarsku k postupu do osmifinále nejspíš nepomůže, slavit se v této zemi čabajky bude nejspíš ještě hodně dlouho.

Portugalsko vs. Německo

Ve druhém sobotním utkání Eura na sebe narazily hodně těžké váhy, tedy týmy Portugalska s Německem. A byť oficiálně byli domácím týmem Cristiano Ronaldo a spol., hrálo se v Mnichově, což Němci nakonec dokázali přetavit ve svou výhodu.

V oboustranně hodně ofenzivním utkání se však vedení ujali Portugalci, kteří přežili tlak soupeře a zásluhou Cristiana Ronalda v patnácté minutě skórovali.

Do přestávky pak udeřili ještě dvakrát, jenže radost z toho měli pouze minimální. Oba góly byly totiž vlastní. Po rychlých akcích Němců si míč do vlastní sítě srazili Rúben Dias, respektive Raphael Guerreiro.

Po přestávce se už Němci prosadili sami, a to zásluhou Kaie Havertze s Rubenem Gosensem. Za soupeře pak výsledek korigoval Diego Jota. V závěru byl blízko gólu i Renato Sanches, jeho pumelice ovšem zamířila poute do tyče.

Španělsko vs. Polsko

Nejméně vzruchu nabídl poslední sobotní duel, v němž Španělé nenapravili předchozí ztrátu se Švédy a i s Poláky jen remizovali, tentokrát 1:1.

Do vedení přitom šli svěřenci Luise Enriqueho, když se ve 26. minutě prosadil Álvaro Morata. Po přestávce se však hra vyrovnávala a odměnou byl pro Poláky vyrovnávací gól, o který se postaral Robert Lewandowski.

Rozhodnout pak mohl španělský úderník Moreno, pokutový kop ale narval jen do tyče.

EURO 2021:

Maďarsko - Francie 1:1 (0:1) - Bukurešť
Branky: 45+2. Fiola - 66. Griezmann.

Portugalsko - Německo 2:4 (1:2) - Mnichov
Branky: 15. Ronaldo, 67. Diogo Jota - 35. Rúben Dias (vla.)39. Guerreiro (vla.), 51. Havertz, 60. Gosens.

Španělsko - Polsko 1:1 (1:0) - Sevilla
Branky: 26. Morata -  54. Lewandowski.