Osmý hrací den: Češi díky proměněné penaltě Schicka remizovali s Chorvatskem, Slováci prohráli, Anglie zklamala

Fotbalisté Česka bodovali i ve svém druhém zápase na Euru, když dokázali remizovat 1:1 s Chorvatskem a udělali tím výrazný krok k postupu do osmifinále. Po trefě Patrika Schicka z penalty šli dokonce do vedení, hned zkraje druhé půle ale srovnal krok Perišič. To Slováci si na turnaji připsali svou první porážku, Švédům podlehli 0:1. V posledním pátečním zápase pak Anglie po bezkrevném výkonu remizovala 0:0 se Skotskem.

Chorvatsko vs. Česko

Kouč Jaroslav Šilhavý udělal oproti zápasu se Skotskem jednu změnu v sestavě, když na pozici středního záložníka nahradil Alexe Krále Tomáš Holeš. A úvod utkání nám vyšel velmi dobře!

Aktivní hrou jsme dostali Chorvaty do úzkých a výsledkem byla mimo jiné penalta, když ve 37. minutě fauloval Schicka ve výskoku Lovren. Pokutový kop pak proměnil sám faulovaný a akcie Čechů rázem hodně stouply.

Po přestávce už se ale role otočily. Chorvaté viditelně přidali na intenzitě a už po dvou minutách po návratu z šaten vyrovnali, když se přesně k tyči trefil Perišič.

Šance si pak vypracovaly oba týmy, ani razantní střela Součka nebo pokus Vlasiče však gólem neskončily. V samém závěru hrálo každé z mužstev na remízu, která pro nás i Chorvaty může mít cenu zlata.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého jsou aktuálně dokonce první ve skupině, odkud je neodsunulo ani večerní derby Anglie se Skotskem.

Švédsko vs. Slovensko

To Slovákům se jejich utkání vůbec nepovedlo! Do duelu se Švédy nastoupili s vyloženě defenzivní taktikou, která je k vytouženému bodu ale nedovedla.

Po nudné první půli převzali otěže zápasu do svých rukou Švédové a nakonec se zaslouženě dokázali prosadit. A to díky trefě Forsberga, jenž v 77. minutě proměnil pokutový kop po faulu brankáře Dúbravky.

V nastavení se penalty dožadovali po ruce jednoho z hráčů soupeře i Slováci, sudí ani VAR ji ale nenařídili.

Anglie vs. Skotsko

A s voláním po penaltě neuspěli ve druhé půli střetnutí se Skoty ani Angličané, kteří se tak v naší skupině protrápili k bezgólové remíze.

Hráči Albionu byli sice mírně lepším týmem, v jejich největší šanci ale mířil Stones jen do tyče. Na druhé straně potom tutovku O´Donnela vyškrábl úžasným zákrokem gólman Pickford.

Nejstarší fotbalové derby světa tak gól nepřineslo, což znamenalo zklamání pro Angličany i závan skotské naděje.