Slavia slaví po titulu i zisk domácího poháru, Plzeň srazil na kolena Sima

Viktoria nyní už pod taktovkou trenéra Bílka jen marně hledala způsob, jak zachránit nepříznivě se vyvíjející sezonu. Finálový duel v domácím poháru rozhodla jediná trefa, o kterou se postaral nadějný senegalský útočník Sima.

Tomu se v letošním ročníku daří skvěle a opět tak dal všem zájemcům po celém světě o sobě vědět. Pražský celek nepředváděl zrovna ideální výkon, neboť měl co do činění s hladovým soupeřem, ale nakonec se přeci jen kvalita projevila.

Michal Bílek opět vsadil na sestavu s třemi stopery a i navzdory spíše defenzivní formaci to byli právě Západočeši, kdo začal hru aktivněji. Již v desáté minutě mohl otevřít skóre Falta, jenže ten tváří v tvář gólmanovi Kolářovi zklamal.

Slavii v první půli doprovázela vlna nepřesností. O jednu z nich se například postaral Stanciu, jehož ztráta vedla až k Beaglově střele zpoza vápna. Kolář musel závěrem poločasu zůstávat v pozoru, když ještě čelil Kalvachově přímému kopu.

Bohužel pro Plzeň přišel v 54. minutě klíčový okamžik, ve kterém Milan Havel špatně odhadl situaci a šlapákem zajel do Deliho, za což viděl druhou žlutou kartu a musel se odebrat do šaten. Od té doby červenobílý celek začal přebírat herní otěže.

V 70. minutě se dostal poprvé na oči Sima, který nejprve spálil velkou šanci z prostředí malého vápna, o tři minuty později už ale za spolupráce Traorého, čemuž předcházel ještě centr od Deliho, dostal míč za brankovou čáru.

Slavia si mohla výhru v závěru pojistit, ovšem unikající van Buren už brankáře Plzně neprostřelil. Ligový lídr tak vyhrál nejtěsnějším možným poměrem 1:0 a během posledních tří let slaví druhý domácí double.