Atlétiko je už jen krůček od titulu, Barcelona doma selhala s Celtou Vigo

Sedmatřicáté kolo španělské La Ligy nabídlo celou řadu atraktivní podívané. Atlético Madrid se opět přiblížilo k zisku titulu, neboť doma porazilo Osasunu 2:1. Po bezbrankové první půli se dostali do vedení hosté zásluhou Budimira, ale Lodi a Suárez nepříznivý stav otočili. Dařilo se také Realu Madrid, který uspěl na půdě Bilbaa díky jediné trefě Nacha.

Barcelona padla na svém stadiónu Camp Nou se Celtou Vigo, přestože vedla po brance Messiho. V první půli dokázal stav srovnat Mina, ve druhém poločase byl vyloučen domácí Lenglet a autor první branky hostů obrat dokonal na konečných 1:2.

Real Sociedad rozhodl o své výhře s Valladolidem již během první půle, kdy se dvojitě prosadil Isak a další trefy přidali Silva a Januzaj. Až osm minut před koncem snížil Marcos André. Sevilla dostala nařezáno od Villarrealu. Hattrick si připsal Bacca a jednu branku si připsal Moreno.