Dortmund si vyšlápl na Mainz, sestupující Schalke doma nařezalo Frakfurtu

Třiatřicáté kolo německé nejvyšší soutěže vykázalo během sobotního odpoledne podstatnou část svých zápasů. Augsburg porazil Werder Brémy 2:0 po trefách Khediry a Caliguiriho. Biefield s Hoffenheimem si body rozdělily po remíze 1:1. Hosty dostal do vedení již v páté minutě Kramarič, ale domácí dokázali v první půli odpovědět po přesném zásahu Voglsammera.

zapsal i polský legionář Robert Lewandowski, který svou čtyřicátou trefou v sezóně vyrovnal rekord Gerda Müllera z ročníku 1971/72.

Zatímco duel Herty Berlín s Kolínem nad Rýnem změnu skóre nenabídl, v Leverkusenu se střílelo přesně na obou stranách. Domácí poslal do vedení v první půli Wirtz, ale po změně stran stav srovnal Pohjanpalo.

Sestupující Schalke zaskočilo Frankfurt a porazilo jej doma po divoké přestřelce 4:3. Dařilo se také Stuttgartu, který vyloupil po trefách Enda a Stenzela půdu Mönchengladbachu.

Borussie Dortmund si veze tři body z Mainzu, který udolala 3:1. Hosty poslali v první půli do dvoubrankového vedení Guerreiro a Reus, deset minut před koncem té druhé náskok navýšil Brandt. Domácí dokázali snížit až v nastavení po trefě Quaisona.

Schalke - Frankfurt 4:3 (1:1)
Branky: 15. Huntelaar, 52. Idrizi, 60. Flick, 64. Hoppe - 29. a 72. An. Silva, 51. N'Dicka

Mainz - Dortmund 1:3 (0:2)
Branky: 90+1. Quaison - 23. Guerreiro, 42. Reus, 80. Brandt

RB Lipsko - Wolfsburg 2:2 (0:2)
Branky: 51. Kluivert, 78. Sabitzer - 12. a 45+1. Philipp