Premiéra Bílka na lavičce Plzně nevyšla. Radost z první půle mu pokazili Hložek s Hanckem a Karabcem

Pikantní podívanou nabídla středeční dohrávka třiadvacátého kola české nejvyšší ligy. Pražská Sparta přivítala na své půdě Plzeň a oba celky potřebovaly získat tři body. Zatímco domácí stíhají druhé místo, které má v merku také Jablonec, Plzeň živí naději dotáhnout se na čtvrté Slovácko. Zajímavé to bylo také pro samotné trenéry, neboť letenský klub vede bývalý lodivod Plzně, zatímco Viktorii čerstvě převzal kovaný Sparťan Michal Bílek po odvolání Adriana Guly.

První půle dopadla lépe pro hosty, kteří se ujali vedení již v jedenácté minutě. Po Čermákově rohu se dostal míč k Brabcovi, který nadvakrát dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Sparta poté začala mít výraznou herní převahu, ale své šance nezužitkovala především díky skvěle chytajícímu Staňkovi.

Po změně stran Sparta pokračovala v tlaku, což přineslo ovoce v 61. minutě. Po souhře s Julišem poslal Wiesner centr k Hložkovi, který parádním zakončením stav srovnal. Drtivý nápor domácích přinesl pokutový kop devět minut před koncem, který bez problémů proměnil Hancko. Hejda mohl v závěru srovnat stav, ale Nita jej vychytal bravurním zákrokem. V nastaveném času pak pojistil náskok domácích Karabec, který upravil na konečných 3:1.

Fortuna:liga - dohrávka:

Sparta - Plzeň 3:1 (0:1)

Branky: 61. Hložek, 86. Hancko z pen., 90.+3 Karabec - 11. Brabec. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Hock - Franěk (video). ŽK: Mihálik, Brabec, Káčer (všichni Plzeň). Diváci: 1430 (omezený počet).
Sparta: Nita - Wiesner, Čelůstka, Hancko, Hanousek (76. Souček) - Karlsson (60. Karabec), Pavelka, Sáček, Dočkal, Hložek - Juliš (90.+1 Minčev). Trenér: Vrba.
Plzeň: Staněk - Kaša, Hejda, Brabec - Havel, Káčer (71. Hořava), Čermák (72. Šulc), Kalvach, Falta - Mihálik (84. Kayamba), Ondrášek. Trenér: Bílek.