Darida byl u remízy Herthy, Bayern uštědřil Mönchengladbachu šestibrankový příděl, Dortmund doma vyzrál na Lipsko

Dvaatřicáté kolo u našich západních sousedů nabídlo gólovou úrodu. Dojem může kazit jen konfrontace Brém s Leverkusenem, která skončila bezbrankovou remízou. Dortmund doma uhájil půdu před Lipskem díky trefám Reuse a Sancha, za hosty se střelecky prosadili Klostermann a Olmo. Frankfurt přišel o čtvrté místo, když doma remizoval s Mohučí 1:1. Freiburg rozstřílel Kolín nad Rýnem díky skvělému konci.

Střelecky při chuti byl také Wolfsburg, který třemi brankami zničil Union Berlín. Hatrick si připsal Brekalo. Jednu trefu zaznamenal v první půli, zbylé dva zásahy obstaral po změně stran.

Dařilo se i Hoffenheimu, který doma porazil Schalke 4:2. Hosté se dostali do vedení po dobrém prvním poločase, ve kterém generovali přesné zásahy Uth a Mustafi. Po změně stran se ale činu ujali domácí a Kramarič, Akpoguma, Baumgartner a Bebou režírovali obrat.

Bavorský gigant si vyšlápl na Borussii Mönchengladbach a deklasoval ji šesti brankami. Hattrick si připsal Lewandowski, zbylé trefy obstarali Müller, Coman a Sané. Domácí nedovolili soupeři snížit, ačkoliv od 75. minuty hráli v početní nevýhodě po vyloučení Nianzoua.

Mohuč na hřišti Frankfurtu potvrdila skvělou formu a od 11. minuty vedl po třefě Karima Onisiwa. V závěru domácím zajistil alespoň bod Ajdin Hrustic.

Hertha remizovala 0:0 s Bielefeldem, český reprezentační kapitán Vladimír Darida odehrál závěrečných 17 minut.

Bundesliga - 32. kolo:

Brémy - Leverkusen 0:0 (0:0)

Dortmund - RB Lipsko 3:2 (1:0)
Branky: 7. Reus, 51. a 87. Sancho - 63. Klostermann, 77. Olmo

Hoffenheim - Schalke 4:2 (0:2)
Branky: 47. Kramarić, 52. Akpoguma, 60. Baumgartner, 64. Bebou - 12. Uth, 42. Mustafi

Wolfsburg - Union Berlín 3:0 (1:0)
Branky: 12., 63. a 90. Brekalo

Bayern - Gladbach 6:0 (4:0)
Branky: 2., 34. a 66. z penalty Lewandowski, 23. Müller, 44. Coman, 86. Sané

Kolín nad Rýnem - Freiburg 1:4 (0:2)
Branky: 50. Andersson - 18. Petersen, 20. Demirovič, 90.+3 Grifo, 90.+6 Schmid

Eintracht Frankfurt - Mohuč 1:1 (0:1)
Branky: 86. Hrustic - 11. Onisiwo