Manchester United a Villarreal si ustrážili postup. Řím zapsal čestnou výhru a Arsenal potvrdil střeleckou bídu

Překvapení se nekoná a do Gdaňsku míří duo Manchester United a Villarreal. As Řím doma uválčil na rozloučenou s poháry cennou výhru, Arsenal podrhl letošní ofenzivní mizérii. Ustojí vyřazení kritizovaný Artera?

O postupu mezi Manchester United a AS Řím bylo rozhodnuto již po prvním zápase, kdy United dokonali obrat a odjeli do Říma s výhrou 6:2. Pro Římany tak bylo před odvetou tématem především angažování Josého Mourinha, který byl měl tradiční klub od nové sezony pozvednout na novou úroveň. Dopomoci by k tomu měl i Nemanja Matič, který dnes chyběl v základní sestavě United.

Zápas jenž mohl probíhat bez stresu a zbytečné taktické svázanosti obohatili již v úvodu zápasu šance Mchitarjana a Cavaniho, který potvrdil, že se mu na Řím daří v 39. minutě, kdy využil rychlý kontr a takřka definitivně umetl United cestu do finále. Domácí sic hráli jen o čest, ale chtěli zaznamenal aspoň dílčí úspěchy, které se jim podařilo ukořistit v 57. minutě trefou Džeka, na kterou o tři minuté poté navázal po Pellegriniho akci Crisante. V 68. minutě se ovšem opět vyskoroval Cavani po centru Fernandese. Na hřišti to začalo jiškřit čehož využili opět Římané, kteří zápas otočili na svou stranu brankou Zaleweskiho. Konečné skoro tudíž přihrálo výhru nadšeně bojujícím domácím, kteří se ovšem museli sklonit před Rudými ďábly. Celkové skore zábavného dvojzápasu je nicméně působivé: Manchester United - AS Řím 8:5.

JESTLI V PŘEDCHOZÍM PARTU OBA TÝMY SÁZELY NA NIČIVOU OFENZIVU, JEJICH PROTĚJŠCI Z DRUHÉHO DVOJZÁPASU VOLILi ZCELA ODLIŠNÝCH PŘÍSTUP. OPATRNOST PŘEDEVŠÍM, FOTBALOVÁ NEATRAKTIVITA, BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM. NUDU A ŠEĎ NARUŠILA V PRVNÍM POLOČASE POUZE TYČKA SNAŽIVÉHO AUBAMEYANGA A POKUD CHUKWEUEZEHO, KTERÝ VYPRÁŠIL LENOVI RUKAVICE.

Gunners pro uchování nadějí museli změnit přístup a zvýšit aktivitu, což si vzali za své hned v úvodu druhé půle, kdy své nadějné pokusili nedotáhli Pepé a Smith-Rowe, kteří těsně minuli Rulliho svatyni. Čáru přes rozpočet Arsenalu udělalo zranění playmakera Ödegaarda i další střelecká nemohoucnost. A jelikož svou mega šanci zpackal Holding a Aubameyang i napodruhé trefil tyč, zápas skončil bezbrankovou remízou. Jasně lepší Arsenal musí litovat obzvlášť. S jeho pohárovými plány na další sezonu to vypadá už jen velmi teoreticky. Naopak "Žlutá ponorka" udržela své akcie stále nad vodou a může se těšit na finále proti dalšímu anglickému velkoklubu.

Evropská liga - čtvrteční semifinále:

Arsenal FC - Villarreal CF 0:0

Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Dankert (video, Něm.). ŽK: Nketiah - Pino. Bez diváků. První zápas: 1:2, postoupil Villarreal.

Arsenal: Leno - Bellerín (90.+1 Nketiah), Holding, Marí, Tierney (80. Willian) - Partey - Saka, Ödegaard (66. Martinelli), Smith Rowe, Pépé - Aubameyang (79. Lacazette). Trenér: Arteta.

Villarreal: Rulli - Gaspar, Albiol, Torres, Pedraza (90.+1 A. Moreno) - Coquelin, Parejo, Trigueros - G. Moreno, Chukwueze (29. Pino, 90.+1 Gómez), Alcácer (72. Bacca). Trenér: Emery.

AS Řím - Manchester United 3:2 (0:1)

Branky: 57. Džeko, 60. Cristante, 83. vlastní Telles - 39. a 68. Cavani. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Fritz (video, všichni Něm.). ŽK: Karsdorp, Cristante - Wan-Bissaka, Fred, Cavani, Williams. Bez diváků. První zápas: 2:6, postoupil Manchester.

Řím: Mirante - Karsdorp, Smalling (30. Darboe), Ibaňez, Peres (69. Santon) - Mancini - Pedro (76. Zalewski), Cristante, Pellegrini, Mchitarjan - Džeko (76. Mayoral). Trenér: Fonseca.

Manchester: De Gea - Wan-Bissaka (46. Williams), Bailly, Maguire, Shaw (46. Telles) - Pogba (64. Matič), Fred - Greenwood, Fernandes (84. Mata), Van de Beek - Cavani (73. Rashford). Trenér: Solskjaer.