Citizens se obratem v Paříži přiblížili finále LM, Chelsea si veze z Madridu nadějnou remízu

První semifinálový duel mezi Realem Madrid a Chelsea vítěze nepoznal. Bílý balet dokázal odpovědět na gól Pulišiče a díky tomu bude odveta nadále velmi zajímavá.

Chelsea utkání začala aktivněji a zaslouženě šla ve 14. minutě do vedení, když Christian Pulišič dostal od Antonia Rüdigera skvělý pas za obranu, obešel padajícího Courtoise a prostřelil bránícího Varaneho s Nachem.

Poté Real vyrovnal hru a ve 29. minutě vyrovnal Karim Benzema, když Kroos rozehrál roh přes Modriče na Marcela, který nacentroval před branku a francouzský útočník z otočky nedal Mendymu šanci.

Druhý poločas herně zaostal za tím prvním a k vidění byla spíše taktická bitva, ve které se oba týmy zaměřily hlavně na defenzivu. Ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou stoprocentní šanci. Nerozhodný výsledek 1:1 dává před odvetou větší šance londýnskému klubu, který vstřelil velmi důležitý gól na půdě soupeře.

Druhý semifinálový duel proti sobě postavil zámožné celky PSG a Manchesteru City. Vedení se ujali domácí, když Ángel Di María v patnácté minutě našel centrem Marquinhose, jehož hlavička překročila brankovou čáru. Zatímco si Ederson s dalšími šancemi pařížského velkoklubu poradil, jeho spoluhráči Bernardo Silva a Phil Foden si vylámali zuby na druhé straně u svatyně Keylora Navase.

Po změně stran jsme se dočkali vyrovnání v 64. minutě po trefě Kevina De Bruyneho. Obrat Manchesteru City dokonal o pár minut později Rijád Mahríz z volného přímého kopu. Domácí navíc dohrávali v početní nevýhodě po vyloučení Idrissy Gueyeho.